Na pultech knihkupectví přistály další novinky a my pro vás máme jako každý měsíc pár tipů na zajímavou literaturu. Tentokrát jsme se nezaměřili jen na klasické knižní novinky, v nabídce je i jeden ze starších, ale v tomto období velmi aktuálních titulů, a také jsme nezapomněli na stále oblíbenější audioknihy. Po čem tedy sáhnete teď?

web_Usain_Bolt

 

Usain Bolt: Rychlejší než blesk

Začněme tedy aktualitou, která může oslovit milovníky běhu. V této době se 54. ročníku prestižního atletického závodu Zlatá tretra v Ostravě účastní opět po dvou letech Usain Bolt, který uspořádal  dokonce i autogramiádu. Jeho kniha vzbudila zájem po celém světě. Jedinou oficiální autobiografii Usaina Bolta – Rychlejší než blesk fronta vydala Mladá fronta. Tento fenomenální sprinter v knize líčí svou cestu z domku v jamajském městečku Coxeath až k překonávání světových rekordů a ziskům olympijských medailí.

vydala: Mladá fronta

 

 

suarez potah.indd

Luis Suárez: Přes čáru – můj příběh

Zpověď enfanta terrible současného fotbalu. Louis Suáres e stal jedním z nejdražších fotbalistů všech dob, když z Liverpoolu zamířil do Barcelony. V knize hovoří upřímně o své bohaté kariéře, o cestě chudého malého kluka do nejvěhlasnějších klubů světa a o svém nekompromisním přístupu ke hře, který někdy vede k nepřípustným zkratům.

Nakladatelství Mladá fronta

 

 

Albert Schweitzer_MAKETA.indd

 

Nils Ole Oermann: Albert Schweitzer

Letos si svět připomíná 140. výročí narození a 50. výročí úmrtí „pralesního doktora“ a nositele Nobelovy ceny za mír Alberta Schweitzera. Alsaský rodák Albert Schweitzer, lékař, filantrop, teolog, varhanní virtuos a hudební teoretik v jedné osobě, patří mezi ty nečetné postavy, které k sobě stále znovu poutají pozornost jak pro svůj životní příběh, tak pro svůj odkaz a dílo. Přečtěte si přelomovou biografii této výjimečné osobnosti z pera německého historika a teologa Nilse Oleho Oermanna.

Nakladatelství Vyšehrad

 

 

Holland návrhy obálky final final.indd

 

Tom Holland: Ve stínu meče

Před deseti lety uvedlo nakladatelství Dokořán poprvé na český trh Toma Hollanda, znamenitého vypravěče, který dokáže psát vtipně a napínavě o vzdálené historii a jejím zrcadlení v moderní společnosti (Rubikon, č. 2005, Perský oheň, č. 2007). K takovým titulům náleží i jeho novinka Ve stínu meče, zápas o celosvětovou říši a konec starého světa, jež je dnes velmi aktuální.

Nakladatelství Dokořán

 

 

 

Laska_vztahy_pratelstvi

Don Miguel Ruiz: Láska, vztahy a přátelství 

Nová audiokniha obsahuje další dílo,  jehož autorem je Don Miguel Ruiz. V pokračování bestsellerových Čtyř dohod a Páté dohody autor vysvětluje názory a předpoklady vycházející ze strachu, které podkopávají lásku a vedou k utrpení v našich partnerských vztazích. V několika moudrých příbězích nám ukazuje, jak léčit emoční rány, znovu nabýt svobodu, radost a hravost, na které máme všichni právo.

Čte Renata Volfová.

www.audioteka.cz

 

Written by Kateřina Novotná