Smetanova síň Obecního domu bude už za pár dní, 23. října, hostit očekávanou událost kulturního podzimu v metropoli – koncert nejlepšího světového tenoristy současnosti nazvaný Nessun dorma – Jonas Kaufmann zpívá Pucciniho.

Jonas Kaufmann_

Za doprovodu orchestru Staatskapelle Weimar, který bude řídit dirigent Jochen Rieder, charismatický romantik Kaufmann zazpívá árie a scény z oper Le Villi, Edgar, Manon Lescaut, Tosca, Madama Butterfly, La fanciulla del West, Suor Angelica a Turandot.

Jonas Kaufmann za své pěvecké výkony sklízí po celém světě bouřlivé ovace publika a zároveň nejvyšší ocenění kritiků. Rodilý Mnichovan je držitelem celé řady prestižních ocenění a jeho vystoupení jsou dlouho dopředu vyprodána. Před několika dny, dle britského tisku, čirou krásou svého zpěvu naprosto ohromil nadšené publikum v londýnské Royal Albert Hall a jeho vystoupení se stalo historickým momentem. Vstupenky na koncerty jeho současného turné Nessun dorma v zahraničí okamžitě doslova mizely z předprodejů. Od milánské La Scaly přes Londýn, Paříž, Brusel a koncertní sály v Německu, všude tam jsou již lístky beznadějně vyprodány. Mimořádný zájem koncert vzbudil také v Praze – vzhledem k tomu byly právě dnes v síti Ticketpro přidány do prodeje další vstupenky ve všech cenových kategoriích. Koncert Jonase Kaufmanna, jehož hlas odborníci popisují jako fascinující a elegantně zářivý, je v Praze netrpělivě očekáván.

Nessun dorma – Jonas Kaufmann zpívá Pucciniho: Smetanova síň Obecního domu, 23. října 2015.

Written by Trendy Age