Po letošním horkém létě se jistě mnozí z nás těší na lyže. Kdo nechce čekat na první sníh, může vyrazit na ledovce. Navíc má podzim v Alpách neuvěřitelné kouzlo. Strhující barvy podzimu, sluneční světlo a klid hor a lesů vyzývají ke snění a dokonalému uvolnění. Krátký pobyt v Alpách je naprosto ideální k načerpání nové energie.

032_STOCK_Sportbecken_Winter

Jen žádný stres, vypadnout z města, udělat si čas na pobyt v přírodě, zhluboka se nadechnout a hodně vidět a vnímat. Dnes žíje více než padesát procent lidí ve městech. Do roku 2050 jich má být dokonce sedmdesát procent. Četné experimenty dokazují, že urbanizace souvisí s rostoucím počtem mentálních onemocnění. Krátký únik z města pomůže dobít baterky a vyjasnit mysl.

Na lyže nebo na túru?

Tiefenbachsteg_Das Central_byRudiWyhlidalV tyrolském údolí Ötztal, kde se nachází největší a nejznámější komplex ledovců Rettenbach a Tiefenbach v rakouských Alpách, je možné oboje. Ledovce jsou ve výšce 3000 metrů totiž propojeny 169 metrů dlouhým tunelem. Lanovky a vleky se tu rozjely už 10. října. Ledovcové sjezdovky mají mírný charakter. Jedinou výjimkou je sjezdovka Světového poháru, na které se setkávají nejlepší sjezdařky a sjezdaři, aby každoročně v říjnu ( letos 24. – 25. 10.) zahájili Světový pohár ve sjezdovém lyžování.

 

 

Winteransicht_Fotograf Anton KlockerDovolená v Rakousku má zelenou a turistika se dostává stále více do popředí. Aby si při společných túrách přišli všichni na své, budují turistické svazy rodinné horské stezky, které zvládnou i děti. V hotelech skupiny Best Wellness Hotels Austria mají vlastní horské průvodce, kteří se zájemci vyrážejí na horské výlety. V hotelu jsou k dispozici i ruksaky, hole a ochrana proti dešti. Pro děti, které často shledávají turistiku nudnou, jsou připraveny technické atrakce jako GPS-túry nebo geocaching, s kterými se stoprocentně podaří děti (a ne jen ty) vylákat do přírody.

 

Ledovec Hintertux rovněž v provozu – Stock resort

První víkend v říjnu zahájil provoz jako první v Evropě snowboardový park na ledovci v Hintertuxu – samozřejmě s bohatým doprovodným programem. Skvělé ubytování a wellness nabízí špičkový Stock resort, který se může pochlubit i venkovním vyhřívaným, pětadvacet metrů dlouhým bazénem a prvotřídním wellnessareálem.

www.bestwellnesshotels.cz

Written by Natascha Kames