„All season“ koktejl Panama Mule vám bude dělat dobrou společnost při grilování s přáteli i při domácím posezení. Skvěle chutná a jeho recept je opravdu nekomplikovaný. Kvalitní zázvorové pivo podtrhne tóny vyzrálého rumu Sérum Gorgas Gran Reserva a dodá drinku kořenitost a plnost, zatímco citrusová šťáva přináší svěžest a balanc. Servis do měděného plecháčku pak zaručuje příjemný estetický zážitek a koktejl udrží déle studený.

 

Inspirace chutí a servisem

Historie spojení rumu a poctivého zázvorového piva se začala psát těsně po první světové válce. Objev tohoto mixu je připisován britským námořníkům na Bermudách. Námořnictvo Jejího Veličenstva provozovalo na ostrově malou továrnu na výrobu zázvorového piva, námořníci dostávali část odměny v podobě místního tmavého rumu a jejich spojení bylo jen otázkou času. Novému drinku začali říkat Dark’n Stormy podle zamračeného nebe při bouřích nad Karibikem. O ikonické servírování do plecháčku se postarala ruská emigrantka Sophii Berezinská, která ve 40. letech zdědila po otci na dva tisíce měděných hrnečků z tovární výroby. V Los Angeles se potkala s majitelem baru a výrobcem vodky. K drinku v plecháčku to pak už byl jen krůček.

 

 

Inspirace Panamským kanálem

Koktejl Panama Mule má plnou a svěže kořenitou chuť rumu Serum Gorgas Gran Reserva smíchaného s ginger beer a stylový a funkční servis. Název drinku odkazuje na tažné lokomotivy zvané „mules“, které zajišťují hladký průjezd lodí zdymadly Panamského průplavu a které jej provázejí od samého počátku. Dopřejte svému večeru pořádnou sílu chuti s Panama Mule!

 

 

Recept:

Autorem receptu je Jan Kuchař, Global Brand Ambassador Sérum

4-6 cl Sérum Gorgas Gran Reserva

1 dcl ginger beer

1 cl šťávy z pomeranče Calamondin

led

zázvor a citrusová kůra na ozdobu

Základem koktejlu je panamský rum Sérum Gorgas Gran Reserva. Plecháček naplníme po okraj ledem a přidáme rum podle chuti. Zalijeme kvalitním závorovým pivem, cca 1 dcl. Na dochucení můžete přidat šťávu z pomerančů Calamondin, zvaných též panamské pomeranče. Lze je nahradit méně zralým klasickým pomerančem, případně limetou. Ozdobíme kouskem závoru a citrusovou kůrou.

 

Rum Gorgas z řady Serum vyhrál první příčku v soutěži Cathay Pacific Hong Kong International Wine & Spirit Competition 2020 v kategorii Nejlepší rum destilát. Navíc získal od odborné poroty též zlatou medaili. V kategorii rumů jde o první vítězství české značky vůbec.

 Rum můžete koupit v e-shopu www.kratochvilovci.cz, v pražských kamenných prodejnách v Centrum Černý Most, Palladium, Port v Holešovicích, a také v OC Olympia v Brně. Kromě toho si můžete pořídit též na tři sta padesát druhů skotské whisky, celou řadu rumů, tequil, cognaců a mnoho dalších produktů. V týmu společnosti Kratochvílovci se pohybují profesionální sommeliéři a odborníci, kteří vám s výběrem ochotně poradí.

 

 

Written by Kateřina Novotná