Pokud ano, můžete nově využívat nový platební systém, který má u nás evropskou premiéru. 

Společnost Taxi Praha s.r.o., která se začátkem  letošního roku stala provozovatelem služeb také na Letišti Václava Havla, nabízí  od 1. června 2017 svým klientům unikátní technologickou inovaci, jež taxislužbu posouvá do nové dimenze.

Došlo k  propojení systému IN Taxi média a Masterpass,  platební brány, kterou se podařilo vyvinout spolu s MasterCard, jedničkou v oblasti inteligentních, pohodlných a bezpečných plateb. Ve vozech taxislužby bude mít tento naprosto jedinečný platební systém evropskou premiéru. Celková investice TAXI Praha přesáhne 10 mil. Kč, přičemž vybavení  jednoho vozu se pohybuje ve výši cca 20 000 Kč.

Patrik Altman, jednatel Taxi Praha  s.r.o., říká: „Cílem propojení obou systémů je zajistit  klientovi maximálni komfort, bezpečnost a nabídnout mu autonomní cestu taxíkem. Cesta s TAXI Praha musí být vždy příjemným zážitkem.“
Jak spojeni  In Taxi  media a Masterpass funguje? 

Po usednutí do vozu  sleduje   zákazník  na tabletu Taxi Praha nejen   trasu, aktuální pozici na mapě,  průběžnou informaci o ceně, interaktivního průvodce Prahou, ale díky propojeni systémů In Taxi média a Masterpass bude mít také usnadněnou platbu po dojezdu  do cíle. Klient  může zaplatit  sám bezhotovostně a zcela bez asistence řidiče pouze pomocí tabletu a vedle umístěného platebního terminálu.  Zaplacení  jízdy na tabletu trvá pouze několik  vteřin, a to včetně zvolení případné výše spropitného řidiči.

Pokud se zákazník rozhodne pro úhradu kartou, využije k tomu platební terminál umístěný u tabletu. Kartu s citlivými platebními údaji tak má stále u sebe, nikomu ji nedává. In Taxi média  umožňuje samozřejmě i platbu hotovostní.

Propojené systémy IN Taxi média  a Masterpass budou k dispozici tuzemským zákazníkům i zahraničním turistům.

Do konce letošního roku by mělo být systémem pro bezhotovostní digitální  placení vybaveno celkem 400 aut Taxi Praha. Polovina z nich bude exkluzivně jezdit na Letiště Václava Havla, druhá část bude nabízet služby v centru metropole. Platit se bude buď pomocí platební karty Mastercard nebo přímo z mobilní aplikace načtením QR kódu.

V souvislosti se systémem In Taxi média nelze opomenout také Prague City Tourism, marketingovou organizaci města Prahy, která bude dodávat do aplikace data, týkající se historických i kulturních památek, restaurací, klubů, obchodů, a to adekvátně preferencím klienta.

http://www.taxi-praha.cz

Written by Jakub Machač