Alpské kořeny, tak zní motto již 14. ročníku mezinárodního jazzového festivalu SNOW JAZZ GASTEIN. Během deseti březnových dní vystoupí hudebníci z alpských zemí Švýcarska a Rakouska se svými projekty. Jazzem ožije celý Bad Gastein, hotely a chaty, jazzový klub Sägewerk, Vídeňský sál v Grand Hotelu Europe a taneční sál v Dorfgasteinu, hrát se bude všude, kam se podíváte.

snow_jazz_gasteinPředstaví se známí i neznámí hudebníci. Festival bude slavnostně zahájen hudebním ohňostrojem u klubu Sägewerk v pátek 13.března. V sobotu zahraje například kvintet Blaue Bauer a jeho imaginární Volxmusik. Skupina Mozart’s Nightmare zvedne všechny ze židlí a Trio Vien dobře ví, jak zazářit ve zdravém těle. V klubu Doppel vystoupí pianista David Helbock se svým triem, žijící jazzová legenda Karl Ratzer představí svůj nový Vysoce karátový Septet.

To vše je jen zlomek z bohatého programu, který je umocněn prostředím hostitelského městečka. Termální prameny, lyžování, bruslení a další zimní sporty nesmí chybět ani při hudební návštěvě této části Alp.

SNOW JAZZ GASTEIN můžete navšívit ve dnech 13. – 22.3.

 

Snow jazz Gastein, foto: Gasteinertal Tourismus

Horská noční túra očima Antona Breye
Horská noční túra očima Antona Breye
Paraglidisté nad městečkem
Paraglidisté nad městečkem
Zimní krajina
Zimní krajina
Jazz na sněhu
Jazz na sněhu
Pohled do údolí Bad Gastein
Pohled do údolí Bad Gastein

Written by Trendy Age