Malá rodinná firma, která se specializovala převážně na výrobu mýdel, byla založena v roce 1972 Cyrusem Harveym. Netrvalo dlouho a jejich výrobky se rozlétly po celém světě. Ještě dlouho před tím, než celý svět začal používat přírodní suroviny a organické potraviny, u Crabtree & Evelyn tyto ingredience pokládali za samozřejmost.

A tak je to dodnes – při výrobě se stále používají ty nejlepší suroviny z regionů, a značka ručí za jejich původ. Snaží se, aby používání přípravků s logem Crabtree & Evelyn bylo tím nejpříjemnějším zážitkem z celého dne…

Ohlédnutí za minulostí

 

 

Crabtree & Evelyn se nechala inspirovat Johnem Evelynem, anglickým botanikem a vizionářem ze 17. století. Byl prvním přírodovědcem a uchovatelem. Cestoval po Evropě a poznával různé kultury a přírodní prostředí a o své prožitky se dělil se svými přáteli ve staré Anglii. Na svém panství v Sayes Court pěstoval obrovské množství stromů, bylinek a dalších rostlin, které mu sloužily k bádání. Jeho motto znělo: „Vše prozkoumej a ponechej si jen to nejlepší”. A to platí pro Crabtree & Evelyn dodnes.

 

 

CrabtreeEvelyn-Logo3Crab Apple Tree Symbol

Značka má ve svém názvu Crab Apple Tree (Pyrus malus), matku jabloň, která pochází z Anglie a z níž se kultivovaly jabloně, jak je známe dnes. Byla vždy oceňována pro své uplatnění v lékárnictví a představovala krásu a dary přírody.

 

The Still Rooms a jejich nabídka

Obchody jsou inspirovány dekorem místností, které se nacházely v téměř každém domě v Anglii. Sloužily k uchovávání potravin, bylinek a další produktů ze zahrady, které se zde i zpracovávaly odděleně od kuchyně. Květiny se například používaly v různých formách do koupele, prádla, či na tělo. Toto dědictví je dodnes velkou inspirací v každodenním životě.

h70865handcare-cit15Stejně kvalitně se dnes vyrábějí i další přípravky, jako jsou vůně, péče o ruce a tělo, luxusní produkty do interiéru a v neposlední řadě vynikající trvanlivé potraviny.

Mezi nejoblíbenější a nejvyhledávanější produkty patří péče o ruce. Unikátní peeling, který pomáhá sjednotit barvu kůže a prokrvuje pokožku, zanechává po ošetření film, který ruce chrání. Poté se nanese krém, který hydratuje a vyživí pokožku rukou a zanechá je sametově hebké a jemné. Typů, velikostí a vůní krémů na ruce je na výběr tolik, že si každá žena musí vybrat.

Kromě péče o ruce najdete v nabídce i produkty pečující o tělo, krásné interiérové vůně, jako jsou vonné papíry do šatníků, spreje, difuzéry a v neposlední řadě i lahodné anglické sušenky, zavařeniny a samozřejmě proslulé anglické černé čaje.

Vyberte si na vlastní kůži

45248musical-tin-x6-hand-therapy-angle-hrDámy mohou při návštěvě obchodu vyzkoušet během asi  pětiminutové masáže rukou peeling a krém podle svého výběru. Snadněji si pak vyberou ten pravý, který si odnesou domů. Zpříjemnit si chvíle při výběru produktů mohou zákaznici i při ochutnávce výborných anglických čajů a sušenek.

Oblíbená značka nejen královské rodiny

Krémy na ruce Crabtree & Evelyn sbírají ocenění po celém světě. Jmenujme například krém Avocado s olivovým olejem a bazalkou, jenž vyhrál ocenění Allure 2012.

Produkty značky si oblíbila i britská královská rodina, která je odebírá mnoho let. Aby bylo možné říci, že značka je dodavatelem na britský královský dvůr, je potřeba tam dodávat nepřetržitě výrobky, a to po dobu alespoň sedmi let. Značce Crabtree & Evelyn se to podařilo a některé produkty nesou korunku jako symbol, že je odebírá právě britská královská rodina.

 

Crabtree & Evelyn, historie i současnost

Řada z pánské kometiky
Řada z pánské kometiky
Odkaz značky
Odkaz značky
Mléko na ruce
Mléko na ruce
Oblíbené výrobky s citrónem, medem a koriandrem
Oblíbené výrobky s citrónem, medem a koriandrem
Dárkové balení udělá vždy radost
Dárkové balení udělá vždy radost

Written by Kateřina Novotná