Rakouský Kitzbühel je známý jako mondénní alpské centrum, kam jezdí všichni, kdo hledají něco výjimečného a chtějí při tom být také viděni. Setkávají se zde císařští potomci, příslušníci vysoké aristokracie a vyšší vrstvy evropské společnosti, stejně tak jako politici, herci, zpěváci a sportovci. Je tu totiž skvělý denní i noční život. A je tu i skvělé lyžování, které k městečku neodmyslitelně patří.

Web_Kempinski-Hotel-Das-TirolFacade-1

Co může být příjemnějšího, než ráno po skvělé snídani obout lyžáky, vzít si lyže a přímo od dveří hotelu vyrazit na sjezdovku, aniž byste ztráceli čas přejezdem nebo čekáním na ski bus! Tento prožitek ideálně nabízí Kempinski Hotel Das Tirol, který leží v nedalekém Jochbergu.

 

Pohodlí a luxus zároveň

tumblr_mhpjw2DidF1r2doe0o5_1280Pětihvězdičkový hotel patřící k nejstaršímu hotelovému řetězci v Evropě je jedním ze dvou na území Rakouska, ten druhý najdete ve Vídni. Jeho architektura vychytaná do posledního detailu vám dává na každém kroku příjemně najevo, že jste v rakouských Alpách. Byl otevřen v roce 2011 po rozsáhlé přestavbě a modernizaci a v zimních měsících se zaměřuje především na služby pro lyžaře, jako perfektní KempinSKI. Od jeho dveří totiž můžete vyrazit nejen přímo na sjezdovku, ale také na řadu skvěle upravených stop pro běžky, které vás dovedou všude po okolí.

Ubytování si můžete vybrat v některém ze 118 Superior a De Luxe pokojů, případně v jednom ze 38 apartmánů. A kdo by chtěl sáhnout po tom nejlepším, k dispozici je i střešní penthouse, jenž je se svou rozlohou 520 m2 největším hotelovým apartmánem v Rakousku.Web_Trffelcanache-Marshmallow-Kokos-Zitronengrass-Waldbeeren

Tyrolské speciality i asijská kuchyně

V hotelu Das Tirol si můžete vychutnat kulinářské speciality dvou kontinentů. Místní kuchyně se vaří v restauraci Steinberg a evropsko-asijské kuchyně pak v zimním období v restauraci Sra Bua. Dvě restaurace, ale jeden princip: jsou založeny na chutných, čerstvých surovinách. Dalšími místy, která byste neměli minout, jsou Rubin Bar a Mountain Health Bar, kde si můžete dát nejrůznější koktejly, stejně tak jako vybraná vína, skleničku prosecca a případně i něco ostřejšího na zahřátí.

Kempinski The Spa: určitě jej nevynechte!

Web_Kempinski-Hotel-Das-TirolKempinski-The-SpaPool

Pokud přijdete unaveni po horské túře nebo celodenním lyžování, najdete zde skvělé zázemí pro odpočinek v podobě 3600 metrů čtverečných velkého lázeňského areálu. Rozkládá se na celých dvou patrech a na vnitřní bazén navazuje vnější, který je vyhřívaný a je z něj skvělý výhled na horské hřebeny a stráně. Kempinski The Spa bylo v roce 2014 po zásluze oceněno Diamond Spa Award.

Když už se vám nebude chtít lyžovat, vyrazte do nedalekého Kitbühelu, stojí to za to. Málokteré lyžařské středisko na světě se může opřít historii dlouhou 130 let. V roce 1893 legendární propagátor lyžařského sportu Franz Reisch sjel na lyžích z vrcholu Kitzbüheler Horn. Odstartoval tak bouřlivý rozvoj městečka, do té doby poklidně ležícího uprostřed krásných luk s nádherným panoramatem alpských vrcholů. Rychle se k němu začali přidávat další nadšenci a zimní turistika se vším, co k ní patří, začala prožívat zlaté časy, které dodnes neskončily. Vyrostla zde první lanovka v Rakousku, u ní první velký hotel s teplou vodou, elektřinou a vytápěním, a již v roce 1931 se konaly první závody na Hahnenkamm.

Kitzbühel plný historie

Kitz_17Zcela mimořádnou roli hraje v historii města legendární „Ski-Wunderteam“ – lyžařský tým snů. Toni Sailer, Ernst Hinterseer, Hias Leitner, Anderl Molterer, Fritz Huber a Christian Pravda v padesátých letech ovládli lyžařský svět. Zejména Toni Sailer se stal hvězdou a první světovou superstar zasněžených svahů. Tři zlaté olympijské medaile a čtyři tituly mistra světa na olympiádě v Cortina d’Ampezzo zahájily v roce 1956 jeho výjimečnou kariéru. Byl obrovským vzorem, osobností domácího lyžařství a symbolem nového růstu Rakouska v poválečných letech. V roce 1999 byl zvolen rakouským sportovcem století, jeho popularita sahala až do Japonska. To, že místní lyžaři měli tak velké úspěchy, nás nemusí moc překvapovat. Vyrůstali s lyžemi na nohou, za humny měli ty nejlepší tréninkové plochy, a protože návštěvníků stále přibývalo, ti kteří zrovna nezávodili, se uplatnili jako velmi dobře placení instruktoři lyžování.

 

http://www.kempinski.com/en/jochberg/hotel-das-tirol

 

Kempinski Hotel Das Tirol

Něco sladkého si můžete dát i ve SPA
Něco sladkého si můžete dát i ve SPA
Bohatý snídaňový bufet - nechybí ani několik druhů šampaňského
Bohatý snídaňový bufet - nechybí ani několik druhů šampaňského
Štrůdl trochu jinak, ale skvěle!
Štrůdl trochu jinak, ale skvěle!
Vyberte si...
Vyberte si...
Restaurace Steinberg
Restaurace Steinberg
Health bar plný vitamínů
Health bar plný vitamínů
Výhled z pokoje na zasněžené stráně
Výhled z pokoje na zasněžené stráně
A po lyžování se zahřejete v sauně
A po lyžování se zahřejete v sauně

Written by Kateřina Novotná