Ve vestibulu DC Rezidence na Novodvorské ulici v Praze 4 bude od 11. března 2016 po následující dva měsíce k vidění výstava velkoformátových fotografií zvířat Petra Bambouska, finalisty prestižní soutěže Wildlife Photographer of the Year 2015.

Chřestýšovec sumaterský

Od roku 2002 pořádá fotograf Petr Bambousek každoroční expedice za zvířaty především do oblasti tropů. Jeho oblíbenými destinacemi jsou Borneo, Panama, Belize, Ekvádor či Thajsko a Sulawesi. Fotografie pak publikuje v domácích a zahraničních časopisech o přírodě a fotografii a zaznamenávají také úspěch v různých soutěžích.

PB fotí makaky

Petr Bambousek při focení makaků v džungli

V minulém roce získal mimo jiné ocenění v nejprestižnější fotografické soutěži Wildlife Photographer of the Year. Do finálového kola 51. ročníku 2015 si porotci vybrali 12 jeho fotografií. Jedna z nich nakonec uspěla v kategorii Savci a zároveň se stala hlavním motivem celého ročníku WPY.

Pro svou dcerku vytváří unikátní kolekci portrétních fotografií ze ZOO, které po zveřejnění v britském deníku Daily Mail doslova obletěly celý svět. Jeho snímky zvířat jsou vlastně umělecké portréty. Makak chocholatýZa vším je velký talent, trpělivá práce a profesionální postprodukce. Před každou expedicí má Petr v hlavě scénář s předem promyšlenými záběry. Z nich se nakonec podaří zrealizovat jen zlomek, protože příroda je svébytná a vrtkavá, přesto právě tyto snímky bývají „zlomové“ a jsou pak k vidění na světové i domácí profesionální fotografické scéně. O svých expedicích také přednáší, pořádá workshopy a expedice i pro další fotografy, vydává DVD tutoriály.

Velkoformátové fotografie na výstavu v DC Rezidenci zhotovilo studio Foto Riegl v mimořádné kvalitě tradičním přímým osvitem na fotografický papír, za využití digitální technologie nové osvitové jednotky Chromira ProLab. Speciální fotopapíry s metalickým povrchem dodávají výsledným fotografiím maximální vizuální zážitek.

Výstavu můžete navštívit od 11. 3. do 11. 5. 2016 ve vestibulu DC REZIDENCE, Novodvorská 1061/10, Praha 4 – Lhotka. Otevřeno mezi 7.00 – 21.00, vstup volný.

 

Výstava Petra Bambouska

Tukan krátkozobý
Tukan krátkozobý
Listovnice červenooká
Listovnice červenooká
Levhart indočínský
Levhart indočínský
Křovinář
Křovinář

 

Written by Klára Smolová