Legenda o Drákulovi vypráví dechberoucí příběh nástupu doby netvorů a zrození nesmrtelné bytosti, jejíž hrůza se probouzí se západem slunce.

Příběh legendárního Drákuly se odehrává v roce 1462. Transylvánie si užívá období míru za vlády Vlada III., kterého ve filmu představuje Luke Evans (známý z filmů Hobit, Rychle a zběsile 6) a jeho milované ženy Mireny (Sarah Gadon – Amazing Spider-Man 2). Válka s Turky a smlouva s ďáblem ale Vladův život změní jednou provždy. Ve vedlejších rolích strhujícího akčního dobrodružství se představují Dominic Cooper (Mamma Mia!, Captain America: První Avenger) a Charles Dance (Kód Enigmy, Hra o trůny).

drakula-neznamalegenda-dvd-3d

Legenda o Drákulovi dostala už nespočet zpracování díky popularizaci v románové podobě od spisovatele Brama Stokera. Už od roku 1922 Drákula děsí a baví diváky na filmových plátnech. Oživil jej Friedrich W. Murnau, posléze dostal nový kabát ve filmech tak velkých režisérských jmen jako Roman Polanski, Francis Ford Coppola nebo Mel Brooks. Nedávno se také dostal na televizní obrazovky v seriálu Drákula americké televize NBC.

Byla tedy jen otázka času, kdy nejznámější upír dostane svojí další filmovou verzi. Luke Evans se zařadil na seznam představitelů knížete Drákuly, také zvaného Napichovač, mezi prvního expresionistického Drákulu Maxe Schrecka, toho pravděpodobně nejikoničtějšího v podání Christophera Lee, efektního Gary Oldmana nebo animovaného Adama Sandlera.

 

Andělé všedního dne

Našimi hrdiny jsou lidé, kteří si nechávají život prokluzovat mezi prsty, ale neměli by. Pro některé z nich to totiž dneska večer skončí. A proto se v jejich blízkosti objevili andělé. Jejich podoba a názory vás asi zaskočí. Lidskému oku neviditelní strážci našich osudů bývají překvapeni překážkami, které sobě a jim dobrovolně stavíme do cesty.

Podle mimořádného románu Michala Viewegha Andělé všedního dne natočila režisérka Alice Nellis originální příběh, v němž pomyslné andělské perutě nosí Marián Labuda, Vojtěch Dyk, Eliška Křenková a Vladimír Javorský. Tihle čtyři se snaží provést své lidské svěřence jejich nejtěžším dnem.

andelevsednihodne-dvd-3d

 

 

Soutěžní otázka: Kdy začíná historie Bontonfilmu?

Odpovědi zasílejte na info@trendy-age.cz do 7.3.

Vyhrává 26. a 52. správná odpověď.

 

www.bontonfilm.cz

 

Děkujeme vám za všechny odpovědi, soutěž je ukončena. DVD získávají Hana Pášová a Marián Rohoška.

 

 

Written by Trendy Age