Plánujete prázdninové výlety? Když se chystáme do Norimberka, Mnichova a podobně, jsme většinou zvyklí vzít auto a jet. Zkuste ale nechat tentokrát zažité zvyklosti stranou: je tu mnohem snadnější, pohodlnější – a v mnoha případech i levnější varianta. Vyzkoušeli jsme na vlastní kůži cestu IC Busem  a můžeme určitě doporučit.

Po nástupu do čistého a pohodlného vozidla jsme se usadili a na minutu přesně vyjeli. Hned po výjezdu z Prahy jsme najeli na dánici a z té jsme sjeli až u Norimberku.  Celou cestu jsme si užívali pohodlí, rychlost, čas sami pro sebe. Do cíle jsme dorazili odpočinutí a rovnou jsme vyrazili objevovat památky i hospůdky – ta pohoda, když jsme se nemuseli bát dát si třeba k obědu některé z mnoha typických německých druhů piva!

_G7A2733Protože se jedná o autobusovou linku, kterou provozují Deustche Bahn, start i cíl je strategicky umístěn přímo u hlavního nádraží. V praxi to znamená, že centrum měst i zastávky městské dopravy je vždy na dosah. V Praze jsme nastoupili do luxusního vozu a za tři a půl hodiny vystupovali v Norimberku, jinou linkou bychom byli za necelých pět hodin v Mnichově. Cesta ubíhá docela rychle, protože autobus jede přímo, bez zbytečných zastávek: toaletu i občerstvení si veze s sebou. Po cestě je možné třeba pracovat nebo surfovat po internetu díky bezplatné wifi.

 

 

_G7A2706Kam všude a za kolik se můžete z Prahy vydat?

Norimberk od 19 eur

Mnichov od 29 eur (některé autobusy mají také zastávku u mnichovského letiště)

Manheim od 29 eur

Heidelberg od 34 eur

Štrasburk od 39 eur

 

Vaše cesta ale nemusí zůstat jen na těchto – relativně krátkých – trasách.

_G7A2670Pohodlí i rychlost si můžete užívat i během cestování po Evropě, IC Bus totiž najdete i na dalších trasách, například:

Mnichov – Záhřeb

Berlín – Krakov

Düsseldorf – Londýn

A další…

 

Tak šťastnou cestu!

 

Foto: Deutsche Bahn AG

www.bahn.com/cz

 

 

 

 

Written by Jana Veselá