V pražském hotelu Boscolo na Senovážném náměstí uskutečnil 1. ročník slavnostního předávání cen Sapphire Pegasus Awards. Soutěž měla za cíl objevit a ocenit ty nejlepší jednotlivce i společnosti poskytující služby v oblasti individuální letecké dopravy business jety.

Sapphire Pegasus 2015

 V úvodu večera proběhla ve foyer hotelu Boscolo slavnostní recepce se šampaňským Veuve Clicquot. Během následující vynikající večeře měli hosté možnost sledovat dechberoucí představení s názvem WINGED Thoughts on Flying světoznámé tanečnice a gymnastky Crystalle. Formální část programu pak zahájil úvodním slovem Fabio Gamba z EBAA a večerem provázel známý londýnský moderátor a toastmaster Richard Birtchnell. Krásná safírová křídla navržená uměleckým ředitelem sklárny Moser předávali oceněným členové odborné poroty.

Award winners from Russian delegation with Antonia Lukacinova

Ruští výherci jedné z kategorií s Antónií Lukačínovou

„V soutěži se sešlo ve 12 kategoriích celkem 87 nominací a zájem o ni byl po celém světě. Je to pro nás skvělá příležitost, jak ocenit oddané a vynikající profesionály z business aviation a vyjádřit výhercům, ale i všem nominovaným naši velkou vděčnost za to, co dělají pro toto odvětví i pro jeho klienty,“ vyjádřila se iniciátorka projektu a CEO společnosti Media Tribune Antónia Lukačínová, která nedávno vydala unikátní 250stránkovou publikaci Jetbook pro všechny fanoušky i budoucí majitele privátních letadel a helikoptér.

Liz Moscorp, Dagmar Grossmann, Vladimir Petak, Anna Serejkina, Antonia Lukacinova-founder Sapphire Pegasus Award

Liz Moscorp, Dagmar Grossmann, Vladimír Peták, Anna Serejkina a iniciátorka projektu Antónia Lukačínová

Ceny si odnesli například nejlepší operátoři business jetů, letečtí brokeři, údržbová střediska, letiště, poskytovatelé služeb, ale i novináři či podporovatelé charitativních projektů. Speciální ocenění „Outstanding Achievement” za svou celoživotní oddanost a práci v oboru business aviation ve střední Evropě získala ředitelka společnosti G-Jet Dagmar Grossmann, jež je považovaná za průkopnici soukromé letecké přepravy u nás.

Vzhledem k velkému počtu kandidátů i celosvětovému zájmu, který soutěž vyvolala, jsem přesvědčen, že se Sapphire Pegasus Awards stanou každoroční radostně očekávanou událostí, a již dnes se těším na její další ročník, který se uskuteční v dubnu 2017, uvedl předseda odborné poroty a generální ředitel společnosti ABS Jets Vladimír Peták.

Výherci v jednotlivých kategoriích:

Marek Lukacin(US Steel), Antonia Lukacinova, Zuzana Vaclavova, Vladimir Petak(ABS Jets)

Marek Lukačín (US Steel), Antónia Lukačínová, Zuzana Václavová, Vladimír Peták (ABS Jets)

 1. Business Jet Operator: Meridian Air Company
 2. Broker – Aircraft Broker: Colibri Aircraft
 3. MRO Facility: Jet Aviation
 4. Handler/Service Provider/FBO: FBO Riga
 5. Business Aviation Airport: London Farnborough Airport
 6. Innovation in Business Aviation: Vertis Aviation
 7. Lifetime Achievement: Brian Humphries
 8. Business Aviation Journalist / Topic Coverage: Charles Alcock
 9. Outstanding Business Aviation Performance in Russia: Vnukovo 3
 10. Woman in Aviation: Erica Da Veiga
 11. Charity Effort – UAS International Flight Support: Dubai, UAE
 12. Outstanding Integration of Social Media: BAA Training – Vilnius, Lithuania
 13. Outstanding performance in CEE: Dagmar Grossmann

Written by Jakub Machač