Festivaly zaměřené na gastronomii se stávají v posledních letech hitem. Jejich počty každým rokem stoupají. Nejvíc gurmánských zážitků pod širým nebem si letos užijí Pražané. V hlavním městě letos proběhne kolem 150 kulinářských festivalů. Do popředí se dostávají ty tematicky zaměřené.

sushi-to-take-away-1554961-1600x1200

Sushi to go

Festivaly, kde hraje hlavní roli dobré jídlo a pití, okouzlily Čechy už před několika lety a jejich počet stále stoupá. „Se zvyšujícím se zájmem o gastronomické festivaly se postupně mění i jejich tvář. Zatímco ty první představovaly jakýsi pelmel nejrůznějších pokrmů, v současné době se do popředí dostávají tematické festivaly. Výjimkou nejsou gastronomické festivaly zaměřující se na konkrétní zemi, nápoj nebo i jediné jídlo. Svůj festival už tak má například zmrzlina, oblíbené cupcakes nebo obložené chlebíčky,“ popsala Michaela Plesníková, regionální manažerka Yelp.cz.

163758_4_stromovka_centralni_castNapříklad ve Stromovce se chystá festival věnovaný pouličnímu jídlu. Návštěvníci budou navíc moci připravené speciality ochutnat zdarma. Street Food Select bude mít svou premiéru v Tiskárně na vzduchu 3. června od 17 hodin. „Tentokrát jsme společně s týmem Dirty Dog Food Truck vybrali ten nejlepší street food. Ve Stromovce bude pět stánků předních pražských kuchařů specializujících se na street food nabízet například klasiku v podobě několika druhů hot dogů, neapolské pizzy nebo toastů s raclette. Na své si přijdou ale i milovníci raw pokrmů, brazilských sendvičů s hovězím v bio kvalitě, pastrami nebo karibského pouličního jídla. Návštěvníci festivalu navíc mohou ochutnat jídla zdarma po přihlášení na yelp.cz/events,“ řekla Michaela Plesníková, spoluorganizátorka festivalu.

Written by Jana Veselá