Lucie Husárková, Andrea Vaníčková a Petra Bergová jsou tři dlouholeté kamarádky. Vedle zmíněného přátelství je spojuje mateřství, které bylo prvním impulsem pro zrod myšlenky projektu Biorganica. Jejich pracovní zaměření je od počátku úplně jiné a nemá žádnou souvislost s kosmetikou: Lucie a Petra vystudovaly Vysokou školu ekonomickou, Andrea pak Právnickou fakultu. Všechny tři podnikají dlouho v různých oborech, Lucie v oblasti logistiky, Petra se zaměřuje na odborné poradenství a merchadising, Andrea je partnerkou advokátní kanceláře.

IMG_6051

Ale pak přišla vášeň pro biokosmetiku…

Touha poskytnout jejich dětem to nejlepší dámy donutila více se zaměřit na složení kosmetických výrobků. Zjistily, že běžná kosmetika je plná syntetických látek, které představují pro organismus dítěte, ale i dospělého, různá rizika. Hledaly proto něco, co by bylo tělu přirozené, neškodilo mu. A skutečně našly: 100% biokosmetiku Inlight z Velké Británie. Osobní úžasná zkušenost s touto čistě přírodní kosmetikou je rychle přesvědčila, že i co do účinnosti prostě příroda funguje lépe než náhražka v podobě kosmetiky z ropy.

Inlight_balzam_vrasky_aknePřestože u některých zákazníků narazily na nedůvěru k biosmetice, naopak  klienti, kteří se zajímají o zdraví životní styl, velmi oceňují, že na český trh se dostávají výrobky v co nejvyšší možné biokvalitě. To samo ovšem třem přítelkyním nestačí. Druhou podmínkou je, že taková kosmetika musí také skvěle fungovat. Ty klientky, které zatím přírodní složení příliš nezajímá nebo dokonce ji může „bio“ odrazovat, si získají tyto značky samy svojí účinností. Vlastně tak i tyto lidi přivedou k přírodě.

Jak to celé začalo…

Zpočátku to ale vůbec nebylo snadné. Lucie objevila značku Inlight. Andrea si ji objednala ze zahraničí a s překvapením zjistila, že jí pomohla daleko lépe než všechny luxusní značky, které do té doby používala. Když pak Petře vyřešila celoživotní problém s velmi těžkou formou akné a pigmentovými skvrnami, rozhodly se ji dámy přivést do Čech. Zde si velmi rychle INLIGHT našel svoje klienty a těm pak chyběla čistě přírodní dekorativní kosmetika.

Skupina_Zuii_rtenkyZnamenalo to další rok hledání, ale na největším evropském veletrhu v Norimberku ji skutečně našly. Jedná se o dekorativní kosmetiku vyráběnou z květin ZUII Organic z Austrálie. Veletrhy jsou vůbec jednou z forem, jak získat nové informace a produkty. Dalšími jsou osobní hledání  v zahraničí a také přes internet.

Značka Biorganica má nyní výhradní zastoupení pro značky péče o pleť  Inlight z Velké Británie, dekorativní kosmetiku ZUII Organic z Austrálie, vlasovou a pečující kosmetiku z aloe vera Naturalis Better z Itálie a nový poklad – jako první v Evropě uvedou na trh zcela čistě přírodní opalovací krémy Butterbean Organics z USA. A hledají i  další nové výrobky.

Pohled do zákulisí

Naturalis_samponVětšinu výrobců znají majitelky značky Biorganica osobně. Co se týče značky INLIGHT, tu vyrábí britský lékař, homeopat a bylinkář MUDr. Mariano Spiezia. Andrea a Lucie za ním vyrazily do Cornwallu, měly možnost nahlédnout do výroby plné bylinek a rostlinných olejů. Petra zase před měsícem absolvovala školení pro unikátní kosmetické ošetření touto značkou. V osobním kontaktu jsou i s ostatními výrobci. Pozvání mají nyní do biohotelu v Itálii, kde se pěstují ingredience a vyrábí se značka Naturalis Better. Lucie se zase teď na podzim v USA setká se Summer Brown, maminkou pěti dětí, která osobně vyrábí čistě přírodní opalovací krémy Butterbean Organics.

Na vlastní kůži

Důležité je samozřejmě nabízené produkty otestovat a vyzkoušet. Síto je velmi husté, většina produktů odpadne pro nedostatečné procento čistě přírodních složek v biokvalitě. Testování probíhá nejprve na vlastní kůži, na vlastních dětech a známých. Pak se přibírají i odborníci, kosmetičky, kadeřníci, blogerky a další. Je to velká zábava, nese to sebou i to, že třeba Petra po některých značkách oteče, řada značek nemá účinek, který dámy hledají, takže pak chodí s mastnou hlavou – ale berou vše s humorem. I pro zdravou krásu se přece musí trpět! Vždy pak vyberou jen to, co je ve své kategorii nejlepší.

Celý projekt se stále více rozjíždí, je tu strašně moc nových nápadů, které se Lucie, Andrea a Petra snaží postupně realizovat. Biorganica vznikla původně jako pouhý hobby projekt, dnes ale tohle společné dítě pořádně vyrostlo. Občas se perou s časem, vždyť toho rozjíždějí mnoho, a navíc si celý projekt si financují samy.

Inlight_foto_more

Všechny informace o prodejních místech najdete aktualizované na webu. Velmi aktivní profil je i na facebooku a dámy mají také svůj blog, kde průběžně upozorňují na rizikové chemikálie, učí porozumět složení kosmetiky na etiketách a mnoho dalšího. To vše ve spolupráci s odborníky jako například toxikolog prof. RNDr. Jiří Patočka DrSc., autor knih Doba jedová. Velmi populární jsou i e-booky Jedy na vlastní kůži, které si můžete na webovkách Biorganica stáhnout zdarma.

 

www.biorganica.cz

 

 

 

 

 

Written by Kateřina Novotná