Lékořice. Trpká, hořká, zemitá, někdy až kouřová chuť, kterou buď milujete, nebo vás ponechá chladnými. Vy, kdo patříte do první skupiny, budete jásat. Uznat, že tohle černé cosi má něco do sebe, ale budete muset i vy druzí – až ochutnáte kombinaci lékořice s prvotřídní belgickou čokoládou!

Haupt Lakrits image 1

Na český trh se dostal vynikající produkt ze Švédska: lékořicové pralinky a bonbony značky Haupt Lakrits. Chuťové kombinace extrakvalitní lékořice z Kalábrie s vynikající čokoládou, mandlemi a dokonce i ovocem, osloví i zaryté odpůrce „pendreku“. Při rozkousnutí pralinky je lékořice cítit jen kdesi v pozadí – od zahájení výroby v roce 2014 bylo testováno zhruba 50 receptů a výsledkem je současná nabídka, která určitě napomůže k větší oblibě lékořice i v našich krajích.

produkt LakritsPrávě neuvěřitelně lahodné a výjimečné kombinace činí z Haupt Lakrits delikatesu, která je výjimečná i v zemi, kde se lékořice používá na běžné vaření snad v každé domácnosti. Samozřejmostí u tak vytříbené značky je to, že produkty jsou čistě přírodní, bez obsahu barviv, ochucovadel či konzervantů. Jedinečný je i elegantní design dóz, který z krabičky pralinek činí krásný a stylový dárek, který rozhodně nezklame. Skvěle doplní lahev whisky, šampaňského nebo kvalitního vína, se kterým se lékořicové pralinky ostatně i doporučují konzumovat.

Skandinávská tradice, léčivá síla a výjimečné recepty 

 Za značkou Haupt Lakrits stojí majitel Christian Haupt. Inspiraci našel na Islandu, kde má výroba čokolády v kombinaci s lékořicí obrovskou tradici. Lékořicové bonbóny jsou v různých obdobách populární v celé Skandinávii. Produkty obsahují nejlepší lékořici, která se dá vůbec ve světě obstarat, a v kombinaci s čokoládou nebo jinými přísadami se liší od běžně dostupných lékořicových produktů.

Christian Haupt„Stejně jako asi před 30 lety, kdy bylo mnoho těch, kteří objevili tmavou kvalitní čokoládu, ačkoliv do té doby byla oblíbená jen čokoláda mléčná, se totéž stane s lékořicí. Věříme, že více lidí začne věnovat pozornost přísadám, výrobním postupům a použitým doplňkových látkám. Chceme být v čele tohoto vývoje posouvání hranic,“ říká Christian.

Co značku odlišuje a činí z ní nádherný a jedinečný dárek, je i krásný, čistý a elegantní design.

www.lakrits.cz

 

 

Čokoládové pralinky Haupt Lakrits

Written by Jana Veselá