Dovolená u moře je sama o sobě lázeňským pobytem. Dýcháme čistý a vlhký vzduch, při koupání inhalujeme kapky mořské vody a pročišťujeme si tím dutiny, plaváním dopřáváme tělu jeden z nejzdravějších pohybů… Při chůzi na písku či oblázkách pláže provádíme peeling chodidel a akupresuru k tomu… A tak bychom mohli pokračovat.

 

Ale při během dovolené si můžeme dopřát i něco navíc, cíleně pomoci svému tělu a využít skutečných lázeňských služeb, které mnohá přímořská letoviska nabízejí.

 

Thalassoterapie

Mořská voda, vysoce mineralizovaná mořská sůl a živé mořské řasy jsou hlavními elementy thalassotherapie. Zázračné síly moře je zde užíváno k léčení a uzdravování. Jeho skrytá síla je dobře známa po staletí. Thalassoterapie je léčba, pocházející z Řecka, založená na využití mořské nebo slané vody, bahna, chaluh a mořského klimatu.Terapeutické efekty závisí hlavně na minerálním složení vody (svou roli hraje především – kalcium, magnesium, silice, železo a draslík). Je ideální pro léčbu artrózy, osteoporózy a bolesti svalů. Je také doporučována na relaxaci a péči o pokožku. Právě pokožka je největším orgánem lidského těla, proč by tedy nemohly být cenné minerální látky absorbovány právě touto cestou?

Nabídka programů, které využívají právě tuto metodu, většinou zahrnuje anticelulitidní kůru, zeštíhlovací, antistresovou, detoxifikační, prenatální či postnatální anebo třeba ošetření těžkých nohou. V některých centrech si vyslechnou vaše starosti a ušijí vám na míru individuální program. Kromě kosmetických efektů se tato léčba může využívat například i k odnaučení kouření.

 

Hydroterapie

Jak již název napovídá, využívá léčebných účinků vody. Je indikována pro mnoho léčeb pohybového systému a zanechává velice dobré výsledky. Plavání je jejím vynikajícím doplňkem. Má mnoho podob, využívá se například sprchy a silného proudu vody.
Teplá sprcha prokrvuje tkáně a utišuje bolest, studená a zase osvěžuje. Do hydroterapie patří i oblíbené jacuzzi, bublající vana, v níž teplá voda ve stálém pohybu podporuje prokrvení a zároveň malé bublinky masírují pokožku.

 

Kde hledat přímořské lázeňské služby?

Většinou ve velkých hotelích v turistických centrech. Největší thalassoterapeutické centrum ve střední Evropě, kde můžou hosté za poplatek využívat různé vodní a klasické masáže, léčivé koupele a různé druhy dietních kosmetických a léčebných programů, je v hotelu Gloria Palace v San Augustinu na Gran Canarii, není však na Kanárských ostrovech zdaleka jediné. Řadu dalších můžete najít na pobřeží Tuniska, Portugalska, Španělska, Francie, ale spousta jich je i blízkém Chorvatsku.

 

Jak si udržet výsledky i po návratu domů?

Není to tak těžké, pomůže vám kosmetika. Řada produktů pro zpevnění pleti vychází z principu thalassoterapie, obsahuje výtažky z mořských řas, díky kterým účinně působí v boji proti celulitidě, podporuje přirozené odvodňování tkání, stimuluje metabolismus, detoxikuje organismus a znatelně zpevňuje pleť.

 

 

 

 

Written by Kateřina Novotná