V březnu vás v oblíbeném středisku Alta Badia v italských Dolomitech čekají přímo na sjezdovkách dva kulinářské zážitky: Roda dles Saûs Ski Safari s ochutnávkou lahůdek místní kuchyně a Wine Ski Safari, degustace vína.

 

06_Alta Badia_Freddy PlaninschekVe dnech 15. – 22. března bude areál zasvěcen nejen sněhu a lyžím, nabídne možnost pochutnat si během lyžování i na pokrmech místní kuchyně. Roda dles Saûs Ski Safari je kombinace skvělé kuchyně a úžasného lyžování a může být zážitkem, na který se nezapomíná. Akce bude probíhat v lyžařském areálu Santa Croce a účastníci mohou ochutnat různé pokrmy, které vznikly v srdci Dolomit, v kombinaci s nejlepšími jihotyrolskými víny. To vše při lyžování od horské chaty k chatě. Každá jednotlivá horská chata se zaměří na jednu vybranou lahůdku typickou pro místní kuchyň, založenou na jednoduchých kombinacích a výrazných chutích. Vařit se bude přesně podle starých receptů, jež byly nalezeny v kuchařských knihách místních babiček. Specialty budou spárovány s jihotyrolskými víny a první den gurmánského festivalu bude na každé chatě hrát živá hudba.

Cena vstupenky, která zahrnuje tři jednotlivé pokrmy na některé ze sedmi zúčastněných horských chat, je 27 eur, můžete si však zakoupit i samostatně jednotlivá jídla.

 

29. března si ve výšce 2000 metrů můžete užít Wine Ski Safari, exkluzivní ochutnávku z nejlepších jihotyrolských vín. Vinná réva vyrostlá na jižních tyrolských svazích získala svou kvalitu díky příznivému klimatu, úrodné půdě a láskyplné péči místních vinařů.05_Alta Badia_Südtirol Marketing_Alex Filz (8)

Je to již pátý ročník Wine Ski Safari, příjemný den na lyžích věnovaný znalcům vína i těm, kteří si na něm jen tak rádi pochutnávají. Nebude chybět typický místní špek a další lahůdky k zakousnutí, atmosféru dotvoří živá hudba.

Vstupenky v ceně 30 eur je možné zakoupit ve všech zúčastněných horských chatách.

A ještě prosba organizátorů: Nezapomínejte na to, jaké akce jste se rozhodli zúčastnit, a jezděte ještě opatrněji, než obvykle.

 

Alta Badia_Südtirol Marketing - Alex FilzAlta Badia

Středisko je rozloženo ve výšce 1160 – 1650 metrů, vzdálenost asi 300 km od Mnichova a 130 km od Salzburgu. Jde o jedno z největších středisek vyhlášeného okruhu Sella Ronda, nabízí více než 130 km sjezdovek většinou střední obtížnosti.

Cena skipasu na 1 den/6 dní: 53 eur/270 eur

 

www.altabadia.org

 

Březen v Alta Badia

Pohled na vrcholky Dolomit
Pohled na vrcholky Dolomit
Pozvánka na Wine Ski Safari
Pozvánka na Wine Ski Safari

Written by Jakub Machač