Tesla S je nazývána králem elektromobilů. Ztělesňuje v sobě atraktivní design, rychlost i čistý způsob dopravy, což z ní činí sen mnoha řidičů. Pořídit si domů jediné auto na světě s autopilotem ovšem není zrovna levnou záležitostí. I v tuzemsku však již najdeme několik příležitostí, jak si jízdu v Tesle vyzkoušet. Kde se můžete s tímto automobilem projet i zadarmo?
Owner-Hacks-His-Tesla-Model-S-Car-Install-Firefox-and-Finds-that-It-Runs-Ubuntu-437148-3
Na svatbu s Teslou
700 koní pod kapotou vás může přivézt rovnou k oltáři. Luxusním elektromobilem i s řidičem se svezete do září. „Akci pořádáme pro zákazníky druhým rokem. Je o ni velký zájem, letos takto svezeme 12 novomanželů a s Teslou zavítáme například do Znojma nebo Boršova nad Vltavou,“ říká Petra Tupá ze společnosti E.ON. Svatební model S je plně elektrického auto s luxusním interiérem. Jeho provoz je natolik tichý, že v něm můžete za běžné jízdy klidně šeptat a nemusíte se bát, že by cokoliv narušilo slavnostní okamžiky vašeho dne.

m-tesla-model-s-lineup-2Alternativní taxi
Využití elektromobilu pro jízdu zdarma nabízejí také taxi společnosti. Například přes aplikaci Liftago Taxi od stejnojmenného českého startupu si čas od času můžete přivolat odvoz Teslou Model S. „Ten nabízíme v rámci propagační akce. V běžném komerčním provozu se však u nás setkáte i s dalšími elektromobily, které obecně považujeme za budoucnost městské přepravy,“ říká Dušan Šimonovič, šéf marketingu Liftago.

Zážitkové a testovací jízdy
I když jde o nejbezpečnější elektromobil na světě, dokáže se Tesla v rychlosti vyrovnat mnohým supersportům. Pokud si ji toužíte vyzkoušet a nechcete čekat na speciální akce, můžete využít zážitkové nebo testovací jízdy. Vůz si lze půjčit na několika místech v republice a hodinová zážitková jízda vás vyjde v průměru okolo třech tisíc korun.

Výhodou je také to, že za energii pro Tesly nemusíte platit. Stačí, když k nabíjení využijete první český SuperCharger, který se nachází na dálnici D1 u Vystrkova na dobíjecí stanici E.ON. Jeho využití je zdarma a dobití 80 procent baterie trvá pouhých 15 minut.

2017-Tesla-Model-3-2016-Tesla-Model-X-Tesla-Model-S-charging-stations-1Půjčovny
O Tesle se říká, že si nepůjčujete auto, ale zážitek. Pokud se rozhodnete vydat do půjčovny, je potřeba počítat s vyšší zálohou a přísnějšími podmínkami. Většina půjčoven nesvěří Teslu řidičům mladším 21 let a s menšími zkušenostmi za volantem než 3 roky. Například za nejsilnější Teslu, která má neuvěřitelných 700 koní a z 0 na 100 km/h se dostanete za 3 vteřiny, složíte kauci 50 tisíc korun. Půjčovné na jeden den vás pak v průměru vyjde od deseti tisíc korun.

Vánoční elektrojízda a další eventy
Během adventního období si můžete Teslu na vlastní oči prohlédnout hned na několika místech v republice. „V loňském roce jsme s Teslou navštívili jedenáct měst v Čechách i na Moravě. Lidé si mohli užít vánoční elektrojízdu a seznámit se nejen s Teslou, ale i dalšími elektromobily. Součástí programu byly i soutěže o vánoční dárky,“ prozrazuje Petra Tupá ze společnosti E.ON. Nejbližší šanci svézt se zdarma v Tesle mají návštěvníci letošního Velkého finále E.ON Junior Cupu, které se koná od 2. do 4. září v Roudném u Českých Budějovic.

 

 

Written by Jakub Machač