Houslový virtuoz Václav Hudeček zahájí nový Lednicko/Valtický hudební festival, jenž vznikl díky místnímu rodákovi, houslistovi Jiřímu Partykovi. Ten by rád tímto způsobem oživil kulturní dění na Břeclavsku. hlavni-solista_vaclav-hudecek-housle-nahledBěhem víkendu 1. a 2. října se tedy v historických sálech Zámeckých jízdáren rozezní klasická díla Antonia Vivaldiho nebo Wolfganga Amadea Mozarta v podání houslového Václava Hudečka a sopranistky Michaely Gemrotové.

solista_michaela-gemrotova-sopran-nahledMísto konání je také těsně spjato s působením knížecího rodu Liechtensteinů, jízdárna v Lednici je již od roku 1996 zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO.

Hudečkovo sympatické vystupování a zejména styl jeho hry spojující technickou suverenitu s radostí, kterou dovede nezaměnitelným způsobem přenášet do publika, okouzluje obecenstvo bez rozdílu věku. Program prvního ročníku LVHF obohatí též vystoupení sopranistky Michaely Gemrotové, jejíž doménou je repertoár klasického operního žánru, ale nebrání se ani žánrům lehčím. Ztvárnila již několik titulních rolí na scéně Národního divadla v Praze, v muzikálu Fantom opery vystupuje v hlavní roli Christine Daaé, a aktuálně na prknech divadla Broadway zpívá hlavní roli Angeliky.

valtice-jizdarna-exterier-nahledProgram festivalu:

Sobota 1. října 19h, Zámecká jízdárna Lednice
Slavnostní koncert Vivat Vivaldi!

Tento koncert připomene epochální období hudby barokního fenoména Antonia Vivaldiho.

 Neděle 2. října v 15h, Zámecká jízdárna Valtice
Gala koncert Perly klasické hudby
Nedělní odpoledne přinese klasické skladby skladatelů jako je Malá noční hudba W. A. Mozarta, Čtvero ročních období od A. Vivaldiho nebo známé árie G. Pucciniho.

http://www.lvhf.cz

Written by Jana Veselá