Co podniknout na přelomu července a srpna? Navštivte dlouholetou a významnou událost s tradicí, jíž je Kašperskohorská pouť Panny Marie Sněžné, která letos probíhá ve dnech 31. července až 2. srpna.

 

Na návštěvníky čeká pestrý program plný krásné květinové výzdoby a procesí, připravené Římskokatolickou farností. Nelze opomenout ani sobotní keltské odpoledne, které potěší příznivce hudby. Těšit se můžete na kapely 3 Logie, Záchwat, Modrý štejn a další. Sobotní podvečer dále zpestří poutní benefiční koncert Pellant Collegia s Vladimírem Bukačem v kostele sv. Mikuláše.

Od 21 hodin na všechny čeká městská pouťová zábava a v neděli pak tradiční sraz harmonikářů. Po oba dva dny budou navíc na náměstí probíhat staročeské trhy, kde si návštěvníci budou moci zakoupit produkty lokální, ale i z dalších regionů. Krásným zakončením nedělních poutních slavností bude netradiční otevření výstav o Josefu Sodomkovi a společnosti LIAZ, která se uskuteční od 16 hodin ve výstavní síni na radnici. Při slavnostním otevření výstav, a po celý další týden, bude kašperskohorské náměstí zdobit právě LIAZ. Podrobný program najdete také na letáčku v galerii.

 

Pouť na Kašperku

Written by Jana Veselá