Dobře vybavená lékárnička by neměla chybět v žádné domácnosti. Říznutí, odřeniny, štípance nebo různé bolesti a škrábání v krku nás potkávají každou chvíli. Poradíme vám několik tipů, co si rozhodně pořídit do lékárničky domácí i cestovní.

 

Marcela-Turčínková-upr„Štípance jsou kolikrát nepříjemné, svědivé, bolestivé, provázené lokálním otokem  a mnohdy můžou vést až k alergické reakci v případě píchnutí včelou, vosou. Důležité je ošetřit pokožku desinfekcí, a poté promazat zklidňujícím gelem popřípadě můžeme promazat i zklidňující konopnou mastí, která sníží svědivost a uleví od bolesti. Zároveň chrání pokožku a promašťuje ji. Konopná mast se dá také použít na oděrky a drobné ranky, protože má hojivý a změkčující účinek, pokožku chrání. Promazání je možné několikrát za den, bez jakýchkoliv nežádoucích vedlejších účinku,“ říká MUDr. Marcela Turčínková, odborník z Carun Pharmacy.

Balíček první pomoci nepřijde zkrátka nikdy: sterilní vata, obvazy, gázové čtverečky, polštářkové náplasti různých velikostí, snadno trhatelná náplast, elastické obinadlo, trojcípý šátek. A vhod přijdou i spínací špendlíky, nůžky a pinzeta. Na cesty můžete zvolit jednodušší verzi z gázových čtverečků, náplastí a obvazu. Nůžky a pinzeta postačí ty, které máte v kosmetické taštičce.

Carun-list-konopifdfdNež ale koleno nebo jinou odřeninu, škrábnutí či říznutí zavážete, nezapomeňte ho vyčistit. Vybírejte roztok, který neštípe a děti ho tak lépe snesou. „Konopná mast je velmi univerzální a hodí se i pro tak banální zranění, jakými jsou právě odřeniny. Látky obsažené v konopí působí protizánětlivě, antibakteriálně a zároveň urychlují hojení,“ popisuje zakladatel Konopných lékáren a Carun Pharmacy Jiří Stabla. Mast aplikujte na jemně osušenou pokožku ve velmi tenké vrstvě, aby mohla pokožka dýchat. Konopná mast je univerzálním řešením pro mnoho problémů. Od zmíněných odřenin po štípnutí hmyzem, opary, kožní potíže, bolavé klouby, vysušenou pokožku, až po spálení sluníčkem. Konopná mast pro děti Carun Baby navíc místo vazelíny obsahuje jemnější bambucké máslo.

mast_Carunsfsfsf

Přírodní prostředky mají zelenou

Na nastydnutí, ucpaný nos a škrábání v krku nejlépe pomáhají přírodní prostředky. Bylinné sirupy ulevují od bolestí krku, čaje a nálevy zmírňují celkový stav nemoci a od ucpaných nosních dutin pomůže například mořská voda. A dokonce i tady můžeme vybírat z konopných produktů: například konopný sirup připomíná svou konzistencí, chutí a dokonce i účinky sirup jitrocelový, který si z dětství pamatuje snad každý. Konopné lístky jsou vhodné pro přípravy ulevujícího čaje.

www.carun.cz

Written by Jana Veselá