Usednout večer s šálkem čaje nebo sklenkou vína, vzít si do ruky knížku a zapálit vonící svíčku… Co víc si po dnech předvánočního shonu přát. Luxusní parfémované svíčky dovedou nádherně provonět celý pokoj a jejich jemná vůně zůstává dlouho po sfouknutí plamene.

Kam tedy sáhnout, abychom měli jistotu, že vdechujeme kvalitní parfém a ne pouze chemické nahrážky?

Svíčky Sisley jsou hitem letošních Vánoc. Volit můžete mezi vůněmi Rose, Tuberose a Campagne.

Od zahrady ke svíčce … Sisley Candle Rose je inspirována růžovou zahradou Isabelle d’Ornano, která se stala také inspirací pro vůni Izia. Růžová svíčka nabízí květinovou svěžest a eleganci něžného květu. Ve vínové dóze z burgundského laku pak odhaluje růžová svíčka žlutý vosk jako sluneční svit, který evokuje srdce ikonické květiny. Ve vůni se mísí citron, růže, pižmo, jantar a santalové dřevo.

Cena: 1795 Kč

 

Vytvořte si doma vřelou a pohodovou atmosféru s jedinečnou vůní zeleného kardamomu se svíčkou Rituals. Kardamom je koření získávané ze semen několika rostlin. Pravý kardamom jsou tobolky kardamovníku, je to třetí nejdražší koření na světě, po šafránu a vanilce. Používají se mleté a jsou jedinou složkou indického kari. Vůně svíčky je  svěží, citrusová a hodí se skvěle pro relaxaci po dniplném předvánočních příprav. Čistý plamen na 100% bavlněném knotu hoří pozoruhodně dlouho, až 60 hodin.

Cena: 795 Kč

 

Svíčka Incense Tear z limitované edice Diptyque, kterou dostanete v Ingredients Store, znázorňuje legendárního Fénixe, jenž je ztělesněním dokonalého zvířete. Tento mytický pták, který se živí mízou vzácných aromatických rostlin a kadidlem, se jako zázrakem rodí z vlastního popela. Podle prastaré legendy jeho křídla vzplanou, když dosáhne 500 let a z vonného popela povstane nový Fénix. Jaké jiné mytické zvíře mohlo inspirovat diptyque k vytvoření podmanivé vůně kadidla a myrhy okořeněné skořicí? Modrá barva vosku evokuje nebesa i nesmrtelnost tohoto výjimečného tvora, o kterém se říká, že dokázal číst lidská srdce.

Cena: 1600 Kč

Written by Trendy Age