Vitamíny patří k velmi důležitým složkám stravy a jejich správné množství dovede ovlivnit mnoho funkcí organismu. Velmi důležité jsou i při péči o pleť a i s jejich pomocí je možné oddálit její stárnutí.

Pokud stále váháte, zda zpestřit každodenní péči o pleť něčím jedinečným s intenzivním účinkem, pak vězte, že vitaminy Monodermá představují správnou cestu.

MUDr. Eva HarapatovaV čem se liší od jiných, jak s nimi správně pracovat a dosáhnout odpovídajícího účinku, jsme se zeptali MUDr. Evy Harapátové. Je dermatoložkou na klinice MEDICOM CLINIC v Praze a provozuje soukromou praxi na Poliklinice Kateřinská. Absolvovala 1. lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, získala atestaci v oboru dermatovenerologie. Během své dlouholeté praxe získala řadu osvědčení a certifikátů v daném oboru, např. pro aplikaci výplňových materiálů, botulotoxinu či laserovou terapii a lymfoterapii. Je členkou České dermatologické společnosti J. E. Purkyně a České lékařské komory.

V čem se liší vitaminy Monodermá od vitaminů, které obsahují běžné krémy a jiné kosmetické přípravky?

Jednotlivé ampulky obsahují přesnou dávku vitaminů určenou na jednorázovou aplikaci na oblast obličeje a krku. Prostřednictvím speciálního ochranného balení MonoDermoDose jsou vitaminy chráněny před vyprcháním z důvodu jejich vystavení slunečnímu záření. Jen aktivní složky v nejčistší podobě mohou pleti poskytnout maximální účinek. Ampulky neobsahují vodu, konzervační látky, barviva či další látky, které by případně mohly vyvolat alergii, přecitlivělost nebo podráždění. Právě tato kombinace bezpečného užití a maximálního efektu vytváří z vitaminů Monodermá inovativní péči o pleť v každém věku.

Ampulky vitamínů

Tyto vitaminy poskytují pleti velmi intenzivní péči. Jak často a jak dlouho je doporučujete používat?

U každého z vitaminů je doporučována jiná délka aplikace. Vitamin E5 představuje pro tělo vlastní antioxidant, který můžete využívat i po delší dobu léčby. Vitaminy A15 a C10 se doporučuje aplikovat v léčebných cyklech v délce 2 – 3 měsíců, které mohou být opakovány každý rok.

Mohou se aplikovat také na citlivé oční okolí?

Všechny vitaminy Monodermá jsou vytvořeny tak, aby nedráždily ani citlivé oční okolí. Zvýšenou pozornost bychom měli věnovat vitaminu Monodermá A15, který by se neměl používat kolem očí v případě, že je pokožka v této oblasti mimořádně citlivá. Vysoká koncentrace účinné látky může někdy způsobit jemné zčervenání.

Je možné je kombinovat také s jinou kosmetickou péčí, například nočním či denním krémem? Lze je zároveň kombinovat mezi sebou?

Monodermá C10 3 Tuto čistou formu vitaminů vždy nanášejte na vyčištěnou pleť tak, aby mohla všechny účinné látky dobře absorbovat. Během vitaminové kúry můžete přes den či v noci používat jakékoliv další krémy, na které jste zvyklí. Vitamin A15 pleť jemně obrušuje, proto je vhodné doplnit péči hydratačním krém. Naopak vitaminy C či E můžete aplikovat také pod make-up. Vitaminy lze využívat individuálně dle instrukcí, nebo je pro dosažení požadovaného účinku a cílenějšího efektu léčby kombinovat mezi sebou.

Lze vitaminy zařadit do každodenní péče také v průběhu léta nebo spíše doporučujete jiné období roku?

Vždy záleží na konkrétním druhu vitaminu. V případě retinolu (Monodermá A15), který má na pleť exfoliační účinky, tedy dochází k olupování odumřelých částí kůže, nedoporučuji jeho nanášení přes den a vystavování pleti slunečnímu záření. Aplikujte jej přes noc a přes den jedině s použitím ochranného slunečního krému s vysokým ochranným faktorem. Monodermá C10 a E5 můžete využívat přes den také v průběhu letních měsíců.

Monodermá E5 2Který z vitaminů zvolit pro regeneraci, akné či naopak pro oživení pleti?

Hydrataci dodá suché a citlivé pleti vitamin E, který lze využít také po opalování během letních měsíců. Do každodenní péče jej doporučuji zařadit po absolvování dermatologického zákroku či ošetření. Pleť osvěží a zregeneruje. Naopak pro redukci akné či v případě seboroické dermatitidy zvolte retinol, tedy vitamin A. Jeho vliv oceníte i při redukci vrásek. Skutečné oživení přinese pokožce především vitamin C, s jehož pomocí lze účinně předejít také nechtěným pigmentacím a stárnutí pleti. Podobně jako vitamin E pomáhá pleti s regenerací a má na ni blahodárné účinky po delším pobytu na slunci.

 

Written by Jana Veselá