Popularita Špindlerova Mlýna, který je dlouhodobě nejoblíbenějším a nejnavštěvovanějším horským střediskem v Čechách, stále roste. A to především v létě, kdy malebné krkonošské město připravuje pro své hosty celou řadu zábavných a inspirativních aktivit.

B°lÏ most (2)

Letošní letní sezóna ve Špindlerově Mlýně začala na konci května tradiční slavností Otevírání léta, během níž byly návštěvníkům města představeny zábavné výletní trasy, ať už Mechová pěšinka či Cesta stopaře. Všechny jsou vhodné pro rodiny s dětmi, kočárky i vozíčkáře. Současně se rozjela lanovka RWE line ve Svatém Petru, která bude fungovat ve slevovém režimu v rámci projektu 1+1 zdarma.

IMG_2586Na konci školního roku, tedy od pátku 24. do neděle 26. června, proběhne ve městě již 25. ročník tradiční Špindlerovské poutě. Víkend nabitý hudbou a pestrými pouťovými atrakcemi je připraven pro školáky i pro dospělé. Součástí bohatého programu bude tradiční běh do vrchu, akrobatická show či poutní mše, ale také vystoupení řady oblíbených zpěváků a hudebních skupin. A samozřejmě nebude chybět ani Krakonoš se svou družinou, jehož příjezd je naplánován na sobotní odpoledne.

PK5D7524a (kopie)Velmi oblíbenou letní akcí se stal od prvního ročníku špindlerovský kulinární festival s názvem Jak se vaří v Krkonoších, jehož druhý ročník je připraven na poslední srpnový víkend v termínu od 26. do 28. srpna. Krkonošští restauratéři a hoteliéři připraví řadu místních specialit, které umožní všem návštěvníkům podniknout velmi zábavnou, poučnou a především chutnou výpravu do dějin krkonošské gastronomie. Sobotní program zpestří řada doprovodných akcí, jako například barmanská show či prezentace jídel z hmyzu s jejich ochutnávkou.

Velmi zajímavé jsou také nově připravené turistické trasy věnované historii hornictví, které letos slaví kulaté 500. výročí. Stříbro (ale také arzen či měď) se těžilo ve štolách kolem sv. Petra a do dnešní doby zde zůstala celá řada hornických památek. ÊpindlerÖv MlÏn_turistikaJedna z cest po stopách hornictví vede kolem Červenkovy mohyly na Luční boudu s nejvýše položeným pivovarem ve střední Evropě (vaří se pivo Paroháč) a dále pak kolem Špindlerovy boudy na Erlebachovu boudu s celkovou délkou kolem 14 kilometrů (zhruba 4 hodiny chůze).

Dalším lákadlem Špindlerova Mlýna je pestrá paleta gastronomických či relaxačních služeb. Velmi oblíbená je restaurace Medvědín ve výšce 1235 metrů u horní stanice lanovky na Medvědín, odkud je překrásný výhled na Sněžku a okolní hory. Zasloužená relaxace po procházkách nádhernou přírodou krkonošských hřebenů čeká na hosty v příjemném hotelu Olympie, který se může pochlubit nejen nově zrekonstruovaným wellness, ale především nádherným výhledem na vrcholky hor.

Přijďte se přesvědčit na vlastní oči!

 

www.mestospindleruvmlyn.cz

Written by Kateřina Novotná