Pražané i návštěvníci Prahy budou mít letos skvělou příležitost oslavit příchod jara ve velkém stylu. Vševltavský spolek organizuje v sobotu 21. března na pražské náplavce ve spolupráci s Farmářskými trhy Den Vltavy s bohatým programem. V provozu bude zdarma pražský přívoz, ale i celá řada unikátních lodí!Skleničky-Nepomuk

Zažít můžete například plavbu na nejstarší osobní lodi, což je Salónní rychloloď Nepomuk. Svezete se na klasických výletních lodích, dvojstěžníku z konce 19. století, ale i na historické benátské gondole.

453C0526Den bude bohatý na různé atrakce s námořnickou tématikou a nevšední zážitky. Profesionální potápěči předvedou, jak funguje unikátní potápěčský zvon Keson, písně plavební zahraje pětičlenná námořnická kapela Matylda – banda de la marina, Vltavu bude brázdit historicky první regata osobních lodí.

Oslavy souvisí také se Světovým dnem vody, který spadá na neděli. „Cílem akce je připomenout občanům Prahy význam Vltavy pro naše město. Chceme návštěvníky seznámit s poněkud skrytým světem Vltavy a života kolem ní. Myslím, že se lidi sami přesvědčí o tom, jak pestrý a bohatý je to svět“, popsal základní cíle akce Zdeněk Bergman, převozník pražský a předseda Vševltavského spolku.

Lodě všech typů a velikostí budou na první nedočkavce čekat u speciálního mola v deset hodin dopoledne uprostřed mkm_prvomajova_plavba_1920px-1058farmářských trhů na Rašínově nábřeží. Lodě zde budou kotvit až do druhé hodiny odpolední. Nástupní molo zájemci těžko přehlédnou, bude označeno logem spolku. Na nástupní místo bude upozorňovat také stánek spolku, jakási dočasná centrála a infocentrum, která zodpoví všechny dotazy týkající se Vltavy a činnosti spolku. Přívoz bude kyvadlově vyplouvat z označených míst blíže směrem k Palackému mostu.

„Člověk málokdy spatří v jeden moment na hladině Vltavy gondolu, historický dvojstěžník, přívozy a velké lodě“, dodává Zdeněk Bergman.

www.vsevltavskyspolek.cz

 

Den Vltavy

 

 

Written by Trendy Age