Je známo sto nejlepších moravských a českých vín pro rok 2016. Do reprezentativního výběru patří standardně vína družstevníků z Čejkovic. V nejprestižnější české soutěži, v konkurenci 1423 moravských a českých vín od 215 vinařů a vinařských firem, získali dvě zlaté medaile za Chardonnay 2013 a Hibernal 2014 z nejvyšší řady Sanctus Victoria.

Hibernal 2014

Hibernal 2014

Chardonnay_SV_2013_TSC

Chardonnay 2013

Národní vinařské centrum zveřejnilo seznam 100 nejlepších českých vín, která zvítězila v obrovské konkurenci přihlášených vzorků. Smí tak hrdě na své láhvi nosit známku „Salon vín České republiky 2016“, chráněnou Úřadem průmyslového vlastnictví ČR.

Salon vín prezentuje špičku tuzemského vinařství, pro mnohé vinaře a milovníky našich vín je jeho vyhlášení nejdůležitější vinařkou událostí roku. Nejlepší stovka, která získala zlatou medaili, bude od 30. ledna po celý rok 2016 prezentována ve stejnojmenné degustační expozici v historickém sklepení valtického zámku.

Mezi nejlepší patří v minulosti mnohokrát oceněné Chardonnay 2013 a Hibernal 2014 z nejvyšší řady Sanctus Victoria Templářských sklepů Čejkovice.

Mgr. Lukáš Lukáš, marketingový a obchodní ředitel Templářských sklepů Čejkovice, dodává: „Tato naše nejvyšší řada klade důraz na mimořádnou kvalitu vín od pěstování hroznů a sběru, přes zpracování až po uložení ve sklepě. Pečlivost se nám vyplácí, o čemž svědčí vysoká oblíbenost u zákazníků a mnohá česká i zahraniční ocenění řady Sanctus Victoria, která dlouhodobě potvrzují, že kvalita našich není náhodná.“

Vychutnejte si originální a kvalitní templářská vína. Aktuální informace lze sledovat na Facebooku Templářských sklepů Čejkovice a na webových stránkách www.templarske-sklepy.cz, kde je možné vína i objednat.

Written by Jakub Machač