Není to tak dávno, kdy měl člověk pocit, že jakmile vystrčí nos mimo Prahu, kvalitní služby a gastronomii aby pohledal. Každým rokem se ale toto stává čím dál větším klišé a zaplaťpánbůh za to! Nebo by se možná hodilo spíše zaplaťkrakonoš za to… Řeč totiž tentokrát bude o Špindlerově Mlýně.

DCIM100MEDIA

 Snad za to může vliv zhýčkaných Pražáků „migrující“ na zimu do Špindlerova Mlýna nebo výkyvy počasí přes zimu, které v posledních letech toto horské středisko sužovaly. Ať tak či tak, tamní hoteliéři a restauratéři pochopili, že krásná krajina a sníh samy o sobě hosty nepřitáhnou. Alfou a omegou je kvalita služeb v pohostinství a ta se zde za poslední roky opravdu zvedla. Pobyt ve Špindlerově Mlýně dnes uspokojí i velmi náročné hosty a to bez toho, aby museli sahat hluboko do kapsy.

Room with the view

Jste-li zvyklí využívat při hledání ubytování TripAdvisor, tak i v případě Špindlerova Mlýna na něj vsaďte a neprohloupíte. A chcete-li opravdu to nejlepší, zaměřte se na prvních pět míst.

1)Erlebachova boudaNa prvním místě najdete Resort sv. František – Erlebachova a Josefova bouda. Nachází se nad Špindlerovým Mlýnem ve výšce 1150 m n. m. a zahrnuje nejen obě boudy (dnes již moderní chaty). Obě prošly od roku 2009 rozsáhlou rekonstrukcí (místy ještě dobíhá) a dnes nabízí moderní ubytování, jaké si nezadá s konkurencí v alpských resortech. Stylové horské pokoje s ateliérovými okny umožňují vychutnat dosyta nádherné panorama hor. Součástí je nezbytné wellness centrum s bazénem a pochopitelně restaurace. V Josefově boudě ji najdete v klasickém krkonošském stylu s typickým nábytkem a krbem, v Erlebachově boudě pak dokonce hned dvě: panoramatickou v 1. patře a designovou v přízemí.

Jde o rodinný podnik, v němž jsou zainteresováni všichni členové a je to znát na úrovni služeb, ochotě personálu a celkové atmosféře. Hotel je prostě zdejší jednička. exterier (2)Pro informaci ceny ubytování se snídaní v sezóně jaro-podzim začínají na 570 Kč na osobu, v zimě v nejexponovanějším období se vyšplhají až k 1500 Kč. (Ale pozor, v hotelu se platí pouze hotově.)

Krásný výhled z pokojů naleznete i v Hotelu Olympia (v TripAdvisoru na 3. místě), tentokrát ale na údolí Sv. Petra a sjezdovku Stoh. Sympatický hotýlek s 38 pokoji, který taktéž prošel nedávnou rekonstrukcí. I zde přibylo krásné wellness s bazénem, vířivkou, několika saunami a Kneippovým chodníkem pro túrami unavené nohy. Po saunování oceníte, že se můžete zchladit na lehátku venku na terase s výhledem na okolní svahy, nasávat klid a ozdravné ovzduší. Hotel je ideálním startovacím bodem pro výšlap na Kozí hřbety a Luční boudu. Ceny za pokoj se snídaní pro dva s přistýlkou začínají na 1240 Kč.

snezka 1Pokud hledáte ubytování přímo ve Špindlerově Mlýně, pak zaměřte pozornost na čtyřhvězdičkový Hotel Sněžka pouhých 200 metrů od centra. Citlivě zrekonstruovaný, zachovávající ráz typických krkonošských hotelů, s moderním vybavením zahrnujícím vše od wifi, přes wellness, až po službu hlídání dětí. Namísto dětí si sem ale můžete vzít i svého psího mazlíčka, za kterého zaplatíte 220 Kč za noc. K dispozici jsou dvou až čtyřlůžkové pokoje i apartmány, v kategorii Deluxe opravdu příjemně prostorné, přičemž cena za osobu začíná v letní sezóně na 650 Kč a v zimní na 700 Kč. Většina nabízí výhled na svahy Medvědína.

Written by Klára Smolová