Ochutnejte jeden z nejlepších kousků Salónu vín, Sanctus Victoria Chardonnay 2013! 

Mnohokrát oceněné Chardonnay 2013 z nejvyšší řady Sanctus Victoria Templářských sklepů Čejkovice prokázalo své kvality a jedinečnost i v soutěži Salon vín České republiky 2015 a bude zařazeno do kolekce vín, které mohou návštěvníci ochutnávat od 28. 2. 2015 na zámku ve Valticích.

Chardonnay_SV-2013 kopieExklusivní řada Sanctus Victoria je unikátní nejen výběrem hroznů a speciální láhví z černé skloviny s logem firmy, která je ideální pro delší skladování. „Tato řada klade důraz na mimořádnou kvalitu vín, a to od pěstování hroznů a sběru, až po práci ve sklepě, kde máme v barikových a dubových sudech uloženo na 350 tisíc litrů vína,“ vysvětluje postup vín sklepmistr společnosti Pavel Koutný.

Nejen o technologickém postupu, ale i o složení půdy a dalších informacích si může zákazník přečíst po rozlomení dvou originálních pečetí na etiketě ze speciálního ručně vytrhávaného papíru. Každá láhev z této limitované edice je také opatřena unikátním výrobním číslem a na webových stránkách http://templarske-sklepy.cz je možné sledovat aktuální počet zbývajících lahví z jednotlivých odrůd.

Hrozny vítězné odrůdy Chardonnay 2013 z  řady Sanctus Victoria pochází ze 14 let staré vinice, přesněji z trati Helezný díl v obci Čejkovice, která patří do velkopavlovické podoblasti, vinařské oblasti Morava. Víno bylo vyrobeno šetrnými enologickými postupy. Lisování proběhlo po 12 hodinové chladné maceraci na slupce, ostře odkalený mošt byl zakvašen čistou kulturou vinných kvasinek a fermentován při teplotě 16°C. Po ukončení alkoholového kvašení následovalo 3 měsíční ležení vína na jemných kalech.

Barva vína je světle olivová se slámovými odlesky. Vůně je vydatná, s projevem zralého žlutého ovoce, citrusových plodů, včelího vosku a nastupujícím medovým závěrem. Chuť je strukturovaná, vrstevnatá, naleznete zde tóny kandovaného ovoce a lískového oříšku. Dochuť vína je dlouhá se zřetelnou mineralitou.

Vítězné Sanctus Victoria Chardonnay 2013 vyhrálo již v několika soutěžích, například zlaté medaile z Festwine Brno 2014 a Pardubického festivalu vína 2014, stříbrnou medaili získalo z přehlídky Víno Bojnice 2014 a tři hvězdy ze soutěže Top77 2014.

 

Pokud si tedy chcete vychutnat jednu ze dvou lahví z této limitované edice, o které hrajeme, zde je soutěžní otázka:

Kolik si myslíte, že pojme největší lahev na víno v České republice?

www.templarske-sklepy.cz

 

Odpovědi zasílejte na info@trendy-age.cz do 28.2.

Vyhrává 20. a 45. správná odpověď.

 

Tato soutěž již je ukončena, děkujeme všem, kteří se zúčastnili!

Víno vyhrávají Martin Pešek a Eva Mrzenová.

 

Soutěž Templáři

 

 

Written by Trendy Age