Austrálie je rájem surfařů. Kde jinde tedy mohla vzniknout značka, která své počátky pojí právě s tímto sportem?

Na konci šedesátých let chtěli australští surfaři Alan Green a John Law uskutečnit svůj sen: žít blízko Torquaye v Austrálii, vydělávat zde peníze a jezdit každý na těch nejlepších vlnách. Proto se rozhodli, že začnou obchodovat s kvalitními, funkčními a moderními šortkami pro surfaře. V roce 1970 realizovali svůj nápad a založili ve městě Torquay v australském státě Victoria společnost Quiksilver. Do roku 1974 jejich šortky dosáhly kultovního věhlasu mezi nejlepšími jezdci světa. Slibně se rozvíjející firma samozřejmě nemohla dlouho zůstat jen na hranicích, byť velkého, australského kontinentu. Druhou zemí, kam tato značka expandovala, byly Spojené státy. V roce 1976 vyhrál jeden z největších surfových mistrů všech dob Američan Jeff Hakman jako první zámořský závodník významný závod na Bell´s Beach. Ve stejném roce se svými kamarády Bobem McKnightem, Alanem Greenem a Johnem Lawem založili Quiksilver i v USA. Po pobřeží a vlnách se firma rozhodla zaútočit i na horské svahy. V roce 1986 se značka poprvé objevuje na horách prostřednictvím kolekce oblečení pro snowboarding. V roce 1991 se spojily firmy Quiksilver USA a Quiksilver Europe a celá společnost se značně rozrostla pod vedením Harryho Hodge.

Quiksilver a jeho sestra Roxy

V roce 1990 přibyla ke Quiksilveru i dámská linie Roxy. Sportovně založeným ženám přináší nejen originální praktickou módu, ale ztělesňuje i určité smýšlení a životní styl mladé ženy spokojené sama se sebou, dynamické, pozitivní, sebejisté, spontánní a veselé. Je to žena, která chce realizovat a sdílet své sny, odvážná a přirozeně krásná. Všechno začalo několika modely plavek pro dívky. Rychle následovala kolekce džínů a sportovního oblečení. Slibně se rozvíjející linie potřebovala i svůj vlastní podpis. Tím se stala v roce 1993 dvě spojená loga Quiksilver tvořící dohromady srdce.

Ani mladší sestra Quiksilveru nechtěla zůstat ve vývoji pozadu. V roce 1994 přináší úplnou novinku. Firma, jejíž počátky mířily k surfování, se rozhodla vytvořit boardshorts (kraťasy speciálně určené na surf) i pro ženy, které chtějí surfovat. Svým nápadem okamžitě získala úspěch a vznikl tak první team surfařek Roxy v čele s Američankou Lisou Anderson. Od té doby více než deset let Roxy sponzoruje úspěšné surfařky. Nebývalý nárůst popularity této značky inspirovalo firmu k rozšíření řady o kolekci určenou pro snowboarding, dívčí oblečení a doplňky.

Obchody plné pohody

V roce 1995 byl otevřen první evropský obchod se surfy pro dívky a následně rozšiřuje Roxy nabídku o oblečení a brýle. První evropskou návrhářkou se stává Valerie Thevenotová.

V roce 1997 měly milovnice Roxy stylu možnost nakoupit v prvním značkovém obchodě Roxy. První obchody byly otevřeny v Honolulu, v USA a v Calais ve Francii. O rok později přibyl obchod na slavné francouzské Champs Elyseés. Samozřejmě Roxy nezůstává pozadu ani co se týče technických vymožeností.

Obchody Quiksilver, kde dámskou linii Roxy najdete, reprezentují celou filozofii značky. Zábava, uvolněná atmosféra a báječné nakupování. Obléct se tady můžete od hlavy až k patě. Spodní prádlo, mikiny, trička, boty, bundy a doplňky: hodinky, náramky, batohy, tašky. Samozřejmě nechybí plavky a také to pravé trendové oblečení na snowboard. To, co začalo jako bikiny a boardhorts, vyrostlo v celosvětovou lifestylovou značku. Kromě dětských plavek a sportovního oblečení nabízí Roxy boty, brýle, snowboardy, lyže a doplňky.

Místo celebrit medailisté

Zvučné jméno jedné z největších společností s outdoorovým oblečením se pojí se jmény neméně výrazných osobností a špičkových sportovců. Tito lidé vytvářeli surfingový životní styl, ze kterého vycházejí všechny boardingové lifestylové trendy současnosti. Snowboardistky a surfařky, které spojují své jméno s touto značkou, sbírají medaile na světových pohárech a olympiádách. Není potřeba spojovat značku s celebritami, zůstává věrná kořenům, ze kterých vyrostla, a to jsou boardové sporty, zejména na surfing, windsurfing, skateboarding, snowboarding.

Quiksilver se zabývá tvorbou, výrobou a distribucí oblečení, doplňků a příbuzných produktů pro mladé. Zaměřuje se zejména na oblečení, obuv a s nimi spojené doplňky pro muže i ženy. Výrobky společnosti Quiksilver se prodávají po celém světě, zejména v obchodech pro surfaře a skateboardisty a v dalších specializovaných prodejnách.

QS

 

Written by Kateřina Novotná