Zapařit na retro diskotéce a podpořit charitativní organizaci Debra, která pomáhá pacientům s nemocí motýlích křídel, to vše můžete v jediný den na jediném místě. Krátce před vánočními svátky,
22. prosince 2016, se ve Velkém sále pražské Lucerny uskuteční první benefiční diskotéka ve stylu 70. a 80. let s názvem Disco Night! Zahrát přijdou legendární diskžokejové i hvězdné osobnosti v čele s Michalem Davidem.

disco-night-design-800x500Jedinečný disko mejdan podpoří charitativní organizaci DEBRA ČR, která pomáhá lidem s nevyléčitelným onemocněním Epidermolysis bullosa congenita (EB), tzv. nemocí motýlích křídel. „S organizací DEBRA jsme začali spolupracovat v New Yorku, kde jsme v minulém roce s naším režisérem Chrisem Grobenem vytvořili sérii reklamních spotů zvyšujících povědomí o nemoci motýlích křídel. Letos jsme pro Debru  vytvořili kalendář s fotografiemi osobností a dalším krokem k podpoře této organizace bude benefiční akce Disco Night! Naším cílem je zvýšit povědomí o asociaci DEBRA u veřejnosti a zároveň vybrat více peněz, se kterými by Debra mohla v příštím roce hospodařit,“ říká organizátor akce a zároveň ředitel produkční společnosti Milk & Honey Tomáš Krejčí.

Koncept „retro diskotéky“ vzešel z myšlenky Tomáše Krejčího vrátit se na okamžik k činnosti, které se v 70. a 80. letech – předtím, než emigroval do USA – sám věnoval, tedy DJství. „Nyní je tomu 30 let co jsem se svými kolegy naposledy společně hrál, shodou okolností právě v pražské Lucerně. Benefiční diskotéka tak bude akcí nejen benefiční, ale zčásti také nostalgickou,“ vysvětluje Krejčí.

disco-night-360Retro pecky na diskotéce zahrají slavní DJ´s ze sedmdesátých a osmdesátých let, kteří byli zvyklí vyprodat a bavit celou Lucernu. Nyní se o to pokusí znovu desítka z nich – Tomáš Krejčí, Miloš Skalka, Martin Vysušil, Luděk Formánek, Miloš Klikar, Michal Viktořík, Jiří Fryc, Jiří Pošta, Břetislav Vlček, Jaroslav Zelinger či Pavel Černocký.

Režisérem večera je Marek Ciccotti a moderování se ujme herec Marek Vašut. Zúčastní se jí přední osobnosti české umělecké scény a lidé podporující organizaci DEBRA ČR – Jitka Čvančarová, Dan Bárta, Barbara Nesvatbová, MUSA a další. Chybět nebude ani ikona doby, zpěvák Michal David.

Celý večer bude laděn do slavnostní vánoční atmosféry. Chybět nebude soutěž o disco krále a královnu, součástí bude také velkoplošná obrazovka promítající tematické klipy a spoty prezentující organizaci DEBRA. „Naším cílem je nenápadné a přirozené propojení DEBRA ČR s večerem. Kompletní výtěžek ze vstupného a dražby půjde ve prospěch účtu asociace DEBRA ČR,“ dodává Tomáš Krejčí.

Benefiční akci Disco Night! pořádá světově uznávaná produkční společnost Milk and Honey Films a její sesterská společnost AtSwim. Předprodej vstupenek zajišťuje síť TICKETPRO.

 

Written by Kateřina Novotná