Všichni dobře víme, že během léta nesmíme zapomínat na pitný režim. Ale abychom nepili stále jen vodu a limonády, je prima sáhnout také občas po sklence něčeho ostřejšího. Nejrůznější drinky s ledem v letních variantách či večerní návštěva dobrého baru je příjemným zpestřením i v době, kdy bychom si měli dopřávat především tu vodu. Pojďte tedy s námi na skleničku!

Koktejly z portského osvěží a překvapí

Thomas-Henry-Cocktails_PortTonic_36-1024x1024Portské víno rozhodně není nuda. Zkuste si namíchat krásné drinky z portského vína Graham`s, které vás překvapí svěží chutí a ukáží vám netradiční spojení portského vína, ovoce či toniku. Míchané koktejly z portského vína Graham`s pro vás připravil Tomáš Vích, brand ambassador společnosti Premier Wines & Spirits.

Vyzkoušejte třeba Port Tonic:

6 cl Graham`s Fine White

Thomas Henry Tonic

Sklenici na bílé víno naplňte ledem, vlijte Graham`s Fine White a dolijte vychlazeným tonikem Thomas Henry. Ozdobte pomerančovou kůrou a jednoduchý, svěží a velmi příjemný letní drink je na světě.

 

Jameson Coolers – láska na první ochutnání

APPLE_SPLASH_WHITE_shortTato speciální řada koktejlů se zrodila v dílně barmana Jana Braniše z pražského Bugsy´s baru. Správný barman se vyzná v oblíbených chutích a dokáže odhadnout, který drink se stane hitem. S Jameson Coolers tento tip vyšel do puntíku. Spojení medově sladké a obzvláště jemné Jameson whiskey s osvěžující ovocnou chutí oblíbených limonád patří mezi velmi žádané letní koktejly.

Jameson Apple
Podmanivá vůně a chuť jablka se ve šťavnatém koktejlu ideálně snoubí s jemností a dokonalou vyzrálostí irské whiskey Jameson.

4 cl Jameson Irish whiskey

10 cl jablečného džusu

(plátek citronu, tenké plátky voňavého jablka, hodí se ale také jahody), led

 

Letní osvěžení z Prosecca Drusian

Italské vinařství Drusian má ty nejlepší podmínky pro pěstování Prosecca díky svému umístění v oblasti Valdobbiadene. Rodina Drusian již po tři generace obhospodařuje 80 hektarů vinic osázených zejména odrůdou Glera a vyrábí zde okouzlující šumivá a perlivá vína. Pravými poklady vinařství Drusian jsou jemné Prosecco Millesimato, pro které se vybírají skutečně jen ty nejlepší hrozny, a dynamicky svěží Prosecco Valdobbiadene Superiore, jež si můžete vychutnat i ve skvělých letních drincích:

scarfaceKoktejl Scarface

1 díl mandlového likéru Amaretto

tři díly vodky

2 díly džusu z červeného ovoce (jahoda, rybíz atd.)

Prosecco Superiore Extra Dry Drusian

červený rybíz na dozdobení

Amaretto, vodku i džus nalijte do vysoké sklenice plné ledu. Promíchejte a sklenici až po okraj dolijte vychlazeným Proseccem. Ozdobte červeným rybízem.

martini royal bianco

 

Koktejl Martini Royale Bianco

5–6 kostek ledu

1 díl Martini Bianco

1 díl Prosecco Superiore Extra Dry Drusian

máta

limetka

Do sklenice na víno vložte kostky ledu. Přidejte hrst máty a nalijte Martini Bianco, Prosecco a zakápněte limetkou. Jemně zamíchejte a podávejte s plátkem limetky.

 

 

Written by Jakub Machač