Kdo by si nepřál mít krásné vlasy zářící svěžestí a zdravím. Vždyť jsou to právě vlasy, kterých si každý všimne hned na první pohled. Problémy s nimi má ale v průběhu života téměř každý a nejedná se zdaleka jen o estetický problém. Lupy nebo nadměrné vypadávání vlasů může mít nepříjemný dopad i na naši psychiku. Důležité je proto hledat příčiny obtíží a účinné řešení.

CO JE TO TRICHOLOGIE

Podobně jako při řešení jiných zdravotních problémů, i při potížích s vlasy je důležité hledat příčinu. K tomu slouží právě trichologické vyšetření. Díky sérii podrobných testů můžeme mít dokonalý přehled o stavu pokožky hlavy a vlasech samotných. Jen při správné diagnóze je možné nasadit účinnou léčbu a zvolit přípravek „na míru“ konkrétním obtížím. Odborníci doporučují absolvovat trichologické vyšetření jednou za čas i preventivně. Můžeme tím odhalit potíže v zárodku a začít pracovat na jejich odstranění dříve, než se projeví na našem vzhledu.

CO VÁS ČEKÁ NA TRICHOLOGICKÉM VYŠETŘENÍ?

firma_ClinicalHairSkin-4913Trichologické vyšetření probíhá pomocí speciální mikroskopické trichokamery, která umožní pozorovat detail pokožky hlavy i vlasu samotného na obrazovce. „Trichokamerou sledujeme stav pokožky a vlasu, včetně kořínku, abychom zjistili, jak je vyživován, a kde je příčina problému. Vlasy často postrádají výživu, protože se k nim z nějakého důvodu z vlasového kořínku nedostává. Druhou možností je, že člověk nepřijímá tolik živin, které vlasy potřebují. Kamera odhalí také mazotoky, lupy či bakterie, které v takovém prostředí ulpívají a brání růstu krásných zdravých vlasů,“ upřesňuje Lenka Kašpaříková, tricholožka vlasového centra Clinical Hair & Health.

Součástí vyšetření je rovněž důkladný pohovor, při němž se tricholog podrobně ptá na současný stav vlasů, frekvenci jejich mytí, výskyt lupů, chemické zásahy či barvení. Kvalitu vlasů a zdraví vlasové pokožky ovlivňuje i momentální zdravotní stav, léky či rodinná anamnéza. Důležité jsou také informace o životním stylu, kde důležitou roli hraje stravování a pitný režim. Následně lze účinně řešit padání a řídnutí vlasů, alopecii, mastné vlasy, seboreickou dermatitidu, lupy a šupinatění pokožky, lupénku, suchou a dehydratovanou kůži a vlasy nebo poškození po chemických zákrocích.

JAK LÉČIT VLASY

IMG_6110K odstraňování potíží s vlasy je podrobná diagnostika nezbytná, přesto představuje léčba v některých případech běh na dlouhou trať. Je důležité, aby byly vlasy léčeny šetrným a přirozeným způsobem, nikoliv při léčbě drážděny nežádoucími chemickými látkami obsaženými v některých přípravcích. S touto vizí vyvinula Bio – technologická výzkumná laboratoř firmy Vivipharma řadu vysoce kvalitní vlasové kosmetiky CLINICAL DERM. Tato kompletní řada přípravků neobsahuje SLES A SLS – látky, které způsobují nadměrné odmašťování vlasů a enzymotoxicitu, narušení přirozené enzymatické činnosti. Všechny přípravky s přírodní vůní jsou hypoalergenní, neobsahují nikl a nebyly testovány na zvířatech. Jsou vysoce specifické vzhledem k jednotlivým vlasovým problémům a tím také velmi účinné.

IMG_2176ZAJÍMAVOSTI O VLASECH, ANEB CO MOŽNÁ O NICH NEVÍTE

  • Síla, kvalita a hustota vlasů závisí na genetických faktorech
  • Každý člověk má na hlavě přibližně 100 – 120 tisíc vlasů
  • Denně může vypadnout 40 – 70 vlasů, větší počet znamená zhoršení stavu
  • Každý druhý muž a každá třetí žena někdy má někdy v životě lupy
  • Důležitá je správná výživa, regenerace a látková výměna v kůži, funkce žláz s vnitřní sekrecí –

hormonální hladina v krvi velmi ovlivňuje růst a padání vlasů (možnost řídnutí vlasů – rozsáhlé alopecie)

  • Vlas roste z kořínku 4 – 6 let, poté opustí vlasové lůžko, papila vytvoří nový kořínek, cyklus se opakuje
  • Nadměrná produkce mazu znamená zvýšené padání vlasů
  • Stav vlasů ovlivňuje také stres. Pokud je trvalý, mohou být vlasové cibulky oslabené
  • Budeme-li o vlasy a pokožku správně pečovat, krásné a zdravé vlasy si uchováme do vysokého věku

 

www.clinicalhair.cz

 

Written by Jana Veselá