Poslední říjnový víkend, pátečním státním svátkem prodloužený o další volný den, láká k výletům. Zamíříte-li na Šumavu, nenechte si ujít speciální podzimní akci pro všechny generace na strážním hradě Kašperk.

kasperske-hory-2

V pátek 28. a v sobotu 29. října se na nejvýše položeném královském hradě v Čechách (886 m n. m.) bude dít mnoho zajímavého – na programu je dobrodružná výprava, ukázky netradičního výcviku koní, ochutnávky lokálních delikates, prohlídky hradu a řada dalších zábavných aktivit pro děti a dospělé.

Děti se na Kašperku mohou vydat na dobrodružnou výpravu, během níž budou plnit nejrůznější úkoly, jako je střelba z luku, sestavení pečeti Karla IV., napsání listiny na scriptoriu, osvojení dvorské etikety, poznávání bylin, řešení kvízů zaměřených na dobovou módu, stavitelství či život ve středověku.

kasperk2Na hradním nádvoří členové jezdecké skupiny Equites Gabreta předvedou ukázky nevšedního výcviku koní, založeného na přirozené komunikaci mezi člověkem a koněm. Během komentovaných prohlídek Život na hradě a Stavba hradu průvodce atraktivní formou seznámí se životem na hradě, zajímavostmi středověkého stavitelství. Po oba dny se návštěvníci dozvědí mnohé o středověkém bylinkářství, o přežití v přírodě bez použití moderních technologií, zkusí postavit střechu hradní věže nebo hrad z dřevěné stavebnice, otestují chůzi na chůdách, házení kroužků na jednorožce atp.… Na dodání potřebné energie bude k dispozici svařené víno, teplá medovina, káva z místní pražírny, regionální mošty a pivo, Kašperské placky a další pochutiny pro malé i velké.

 

 

Written by Jana Veselá