V soutěži o nejlepší zmrzlinu pořádané od 17. července do 17. srpna českou pobočkou mobilní aplikace Yelp zvítězily „poctivé zmrzliny“: čerstvé, bez dochucovadel a konzervantů, ze sezónních surovin, vyrobené s láskou podle vlastních, originálních receptů. U recenzentů Yelp, kteří se zaměřují na hodnocení lokálních služeb, posbíralo nejvíce hvězdiček zmrzlinářství Angelato, následovalo Puro Gelato, Cacao Prague a Crème de la Crème. Z mimopražských podniků bodovala zmrzlinárna v Dobřanech.

1_zmrzlinová růže ze zmrzlinářství Amorino_foto Media Training_repro zdarma

Zmrzlinová růže ze zmrzlinářství Amorino

Podle organizátorky soutěže Michaely Plesníkové se v hodnoceních ne náhodou opakuje výraz „poctivá zmrzlina“, ať už jde o velikost porcí, kvalitu výrobku či celkovou péči, kterou zmrzlináři svým produktům věnují. „Právě lidé, kteří si za svými zmrzlinami osobně stojí a kteří do jejich přípravy nasazují veškerou lásku i um, dokážou na milovníky mražených pochoutek silně zapůsobit,“ míní Plesníková. Jak ostatně píše jedna recenzentka, právě díky konkrétním lidem má každá z čtyř nejlépe hodnocených zmrzlináren „trošku jiný punc osobitosti“, a ona se proto „nemůže upsat jen jednomu zmrzlinovému doupěti“.

2_zmrzlinovy pohar z 2AD-Cafe Jen_foto Media Training_repro zdarma

Zmrzlinový pohár z 2AD-Cafe

3_poctivá zmrzlina ze zmrzlinárny Moje cukrářství_foto Media Training_repro zdarma

Poctivá zmrzlina ze zmrzlinárny Moje cukrářství

Osobitost zmrzlinových doupat

V soutěži se tak místo velkých hráčů objevovaly hlavně rodinné firmy a značky. Příznivé ohlasy sklízeli také úplní nováčci s výjimečnou nabídkou, jako například Amorino, italské zmrzlinářství otevřené teprve začátkem července na Malostranském náměstí v Praze: lahodné sorbety a gelata tam do kornoutků aranžují v podobě barevných růžiček.

Co je to Yelp

Yelp je celosvětově rozšířená aplikace pro mobilní telefony, která se zaměřuje na vyhledávání a hodnocení lokálních podniků a služeb. Od roku 2013 působí i v České republice. Výsledky a recenze ze zmrzlinové soutěže, tipy na ověřená místa v okolí a také pozvánky na další akce Yelp – zářijový brunch, pivní ochutnávky či sbírání pokémonů – lze najít na www.yelp.cz .

Foto: Media Training

 

Written by Trendy Age