Radiátory patří mezi vybavení, bez kterého se neobejde žádný interiér. Pokud jste se rozhodli využít konec topné sezony k rekonstrukci topení a jejich výměně, určitě sáhnete po některém z nových, designových typů.

Jednou z možností volby jsou inovativní a ekologicky přívětivé radiátory TOMTON. Řadě R4, jež se pyšní originálním designem, se podařilo získat  ve své kategorii cenu Red Dot Product Award Winner 2017. Tato řada je vyrobena z dřeva ořechu, který má evropskou kresbu a vyrostl v Evropě. (Odstín výherního radiátoru je ořech tmavý – wenge.)

TOMTON má ambice dostat se do popředí evropského trhu s radiátory a přínos ceny vidí především v uznání mezi odbornou veřejností. Společnost spolupracovala na vývoji designu s akademickým sochařem, špičkovým průmyslovým designérem, a proto je výhra v kategorii „Heating and air conditioning technology“ („technologie vytápění a klimatizace“) uznáním jejich dlouhé a detailní práce.

Společnost věří, že díky výhře naváže zajímavé obchodní kontakty a vstoupí úspěšně na trh. Jako vítěz v kategorii může užívat TOMTON prestižní logo Red Dot a bude zveřejněn   v online prezentaci výherců. Radiátor R4 bude vystaven v Muzeu Designu v Essenu, kde si návštěvníci mohou prohlédnout jeho osobitý design a zpracování.

Co je to RED DOT?

Red Dot ( červená tečka) je symbolem nejvyšší designové kvality a společně s „iF Design Award“ (Německo) a „International Design Excellence Awards – IDEA“ (USA) patří k nejprestižnějším oceněním ve světovém designu.

 

Written by Jakub Machač