Rekreační oblast Pyhrn-Priel v Horním Rakousku sází přes zimu na střediska Hinterstoder a Wurzeralm. Střediska to nejsou největší, ale zato blíže než Tyrolsko či Korutany. Z Prahy se sem dá totiž dostat během dopoledne a stihnout ještě odpolední lyžování. Wellness-Golf-Ski-Familotel Dilly v nedalekém Windischgarstenu vytvořil ideální předpoklady pro aktivní rodinnou dovolenou.

Obě střediska se nacházejí v pohoří Mrtvé hory (Totes Gebirge) blízko dálnice Linec – Štýrský Hradec.

Hinterstoder
Lyžařský areál střediska Hinterstoder sice není obrovský, ale sjezdovky stojí zato. Vždyť je dokonce pravidelně dějištěm závodů Světového poháru. Lyžařské vleky vedou až pod vrchol hory Höss do výšky 1840 metrů, odkud vedou sjezdovky, které jsou pěkně široké, přehledné a pěkně členité. Lyžařský areál má celkem 40 kilometrů: 12 kilometrů modrých, 18 kilometrů červených a zbývajících 10 nejnáročnějších, tedy černých.

Wurzeralm
Jakožto menší z obou sourozenců si zachovává kouzlo malého, ale hýčkaného člena lyžařské rodiny bez velehorských aspirací. Se svými pozvolnými, převážně červenými a modrými sjezdovkami se soustřeďuje na to, co umí nejlépe – totiž na začátečníky.
www.hiwu.at

Written by Trendy Age