Když je pěkný mráz, sníh se třpytí ve svitu měsíce a pochodně osvětlují svahy na běžecké trati, která má svůj start a cíl v městečku Compaccio, znamená to, že je tu další ročník nočního závodu na běžkách Moonlight Classic Alpe di Siusi v Dolomitech.

Pokud vás tedy podobná scenérie láká, zapište si do diáře 10. únor 2017.

Tento noční cross-country závod si letos připočte již 11. pokračování. Najdete zde spoustu sportu i zábavy: noční závod na běžkách s mezinárodní účastí i mnoho doprovodných akcí na největší alpské pastvině Evropy v srdci Dolomit. Účastníci si mohou vybrat mezi 15 km a na 30km tratí.

Start závodu je ve 20 hodin, o dvě hodiny později bude v cíli očekáván vítěz kratší tratě. Diváci, kteří přijdou povzbudit závodníky již na start, se můžou těšit na hudbu a stánky s občerstvením v tradičním jihotyrolském duchu. A k nim se postupně připojí i ti, kdo již doběhli do cíle. Následující program celého večera je jasný: zábava do pozdních nočních hodin.

Chcete se přidat a užít si tento unikátní zážitek? Nebojte se, Češi jsou zde vítáni a jsou úspěšní. Loňský Moonlight Classic, závod na 16 km, vyhrál Stanislav Řezáč, mezi ženami se na třetím místě umístila Klára Moravcová.