Jeho historie sahá do starověku. Podle archeologů slavili svátek matek už dávní Řekové. Jenom místo uctívání vlastních maminek vzdávali hold bohyni Rhee, matce bohů.

V našich zeměpisných šířkách prosadila svátek matek Alice Masaryková v prvních letech první republiky. A od té doby je napevno usazený v našich kalendářích. Důvod je jednoduchý. Naše maminky si zaslouží pozornost a poděkování. Řekněte díky i vy třeba malým porcelánovým dárkem značky Villeroy & Boch, který zlepší den.

 

 

 

Svátku matek patří druhá květnová neděle. Věnujte křehkou pozornost, která bude ladit s rozkvetlou přírodou s kolekcí Mariefleur.

Pokud vaše maminka vyznává minimalističtější a moderní vzhled, darujte jí hrnek z kolekce Letters. Jednoduchý oblý tvar a jediné písmenko černou barvou.

 

A když vaše maminka obdivuje eleganci a klasické motivy? Darujte jí například kousek z kolekce MetroChic, který spojuje výrazné geometrické linie s odkazem na 20. léta 20. století.

Prohlédněte si nádobí v prodejně Villeroy & Boch ve 3. patře obchodního domu Kotva na náměstí Republiky v Praze nebo v e-shopu na www.luxurytable.cz.

Written by Kateřina Novotná