Pigmentových skvrn existuje mnoho druhů. Někdo z nás je má již vrozené, to jsou takzvaná mateřská znaménka. Mnohem častější   jsou ale získané pigmentové skvrny, mezi něž patří sluneční, stařecké pigmentace a melasmata, jak uvádí MUDr. Jitka Chaloupecká z Laserového centra Anděl.

Melasma se nalézá nejčastěji v obličeji a na horním rtu jako rozsáhlé mapovité skvrny. Vznikají nejčastěji důsledkem užívání hormonální antikoncepce či těhotenství a jejich řešení je poměrně nesnadné. Na prvním místě se aplikují bělící krémy, které vstupují do metabolismu tvorby pigmentu, poté se provádí chemický peeling, kterým vyvoláme odlučování povrchových vrstev pokožky.

Stařecké a sluneční pigmentace nalézáme nejčastěji v oblasti obličeje a na hřbetech rukou, na obou místech jsou velmi znatelné. I zde ale máme řešení: Nejúčinněji se odstraňují Q-switched alexandritovým laserem. Přesně cílený paprsek tohoto laseru rozmělní pigment na drobné částečky, a ty jsou pak pomocí buněčného systému odplaveny pryč. Zákrok je mírně bolestivý, přirovnává se ke štípnutí gumičkou. Hojení ošetřeného místa probíhá přes povrchové stroupky asi 10 dní.

Předcházet pigmentovým skvrnám můžeme důslednou ochranou před ultrafialovým zářením pomocí krémů s vysokým SPF faktorem 50.

www.lcandel.cz

 

Pomocníci pro boj s nežádoucí pigmentací

Rozjasňující peeling s lékořicí

Zaměřuje se na nerovnoměrný tonus pleti. Mléčnou a mandlovou kyselinou odstraní odumřelé kožní buňky, zatímco kořen lékořice a přírodní alternativa Hydrochinonu z africké brambory a Tara stromu oživí vzhled tmavých skvrn.

Cena: 2190 Kč

 

 

Rozjasňující krém

Rozjasňující a zesvětlující krém, který díky obsahu přírodního hydrochinonu a komplexu Gigawhite™ napomáhá zesvětlit pigmentové skvrny a pihy, a působí rovněž preventivně proti jejich další tvorbě. Přírodní UV faktor 30 chrání pleť před nežádoucími účinky slunečního záření a nadměrnou pigmentací, hydratační a výživné složky pomáhají redukovat známky stárnutí. Pokožka je dokonale hydratovaná, vyživená a zářivá.

Cena: 1590 Kč

Lokální rozjasňující péče

Tato intenzivní léčba tmavých skvrn je určena k aplikaci přímo na postižená místa. Pleť je jasnější a světlejší se sjednoceným tónem. Lez použít také na ruce, dekolt nebo na jiné části těla postižené hyperpigmentací.

Cena: 1690 Kč

 

Netřeskové sérum

Sukulent netřesk zklidňuje a redukuje podráždění, hydratuje a zjemňuje. V kombinaci s medvědicí lékařskou zesvětluje tmavé skvrny a rozjasňuje pleť. Obsažený zelený čaj bojuje proti známkám stárnutí.

 

http://www.eminence.cz

 

 

Written by Kateřina Novotná