Při pouliční slavnosti konané v rámci celopražské výzvy „Zažít město jinak“ vznikne na jeden den pěší zóna na Branické ulici. Celá čtvrť se promění, auta nahradí bohatý program a sousedská improvizace. Vloni místní lidé vytáhli na ulici křesla, objevil se pingpongový stůl, smažily se tu skvělé bramboráky, pilo dobré víno a režisér Jan Svěrák osobně promítal filmy branických režisérů v „letním“ kině Na schodech.

braník sobě 2015 programNejvětší část festivalové zóny se zaměří na děti. Přímo na ulici pro ně bude hrát několik divadel, vyroste tu pískoviště, řetízkový kolotoč, truhlářská dílna, hasičská stříkačka. V interaktivních stáncích si budou moci malí experimentátoři vyzkoušet mnoho nového. Připočítáme-li po celý den živou hudbu, jarmark řemesel a speciality místních restaurací přímo na ulici, vyjde nám, že v Braníku se 12. září nikdo nudit nebude.

Plakát_webTradiční specialita – přehlídka filmů branických režisérů (Svěrák, Vorel) „Kino na schodech“ probíhá od středy do pátku 11. září 2015. Prohlédněte si program na www.braniksobe.cz a určitě přijďte!

„Braník mám rád, jsem tu doma a je dobře, že ze zářijového festivalu vzniká nová tradice, která bude doufám dlouho pokračovat. Už se těším, až budu svým vnukům, které ještě nemám, vyprávět: To tenkrát, když byl čtvrtý ročník, to se sešlo veselejch a spokojenejch lidí. To nebylo jako dneska, všechno rychle rychle a samá virtuální akce. Tenkrát lidi nikam nepospíchali a bavili se,“ říká Luděk Listík, branický patriot a majitel KulovnaBar.

Více o Braníku:

Braník je jedna z mála pražských čtvrtí, které si dodnes uchovaly svého ducha, jedinečnou, téměř maloměstskou atmosférou a neanonymní aktivní komunitu svých obyvatel žijící bohatým společenským životem. Je málo takových lokalit v bezprostřední blízkosti centra hlavního města, s kouzlem minulých věků, kde se příroda snoubí s historií a kam mohou vyrážet Pražané za odpočinkem z velkoměstského ruchu. Přesně takové parametry splňuje Braník.

www.zazitmestojinak.cz

 

 

Written by Trendy Age