Oblíbený multikulturní prostor La Fabrika v pražských Holešovicích v dubnu láká programem, ve kterém si „to své“ najdou příznivci divadla, hudby, tance, autorských dokumentů, komedie i dramatu… Stačí si jen vybrat.

Na co se třeba můžete těšit?

 

Z programu divadla vybíráme:

24. 4. v 19.30: High – Lety peklem

Oceňovaná hra Matthewa Lombarda HIGH (Lety peklem) je dramatem o víře, uzdravení a odpuštění se “zlatou dávkou” sarkasmu.

Sestra Jamison Connely (Eva Jeníčková) pracuje jako terapeutka v léčebně závislostí. Na příkaz nadřízeného, Otce Michaela Delpappa (Martin Pechlát), přijímá případ devatenáctiletého Codyho Randalla (Alexandr Borodin), kterého našli pod vlivem drog v motelovém pokoji nad tělem předávkovaného čtrnáctiletého chlapce. Nadšená z toho rozhodně není.

Cody je vyčerpaný, pere se s abstinenčními příznaky a pokusy terapeutky sondovat v jeho minulost s úšklebkem pohrdá. Jamie, jak se jí říká, ale není typická řádová sestra. Sama prošla peklem a řeholní roucho rozhodně nepatří mezi její oblíbené oblečení. Trpělivě však čelí výzvě pomoct Codymu nalézt v sobě odvahu ke změně…

Vstupné: 350 Kč

 

24. 4.  v 19.30: La Putyka

Dnes již legendární La Putyka, inscenace roku 2009, kombinuje akrobacii, tanec, loutky a sportovní výkony v originálním pojetí nového cirkusu, jenž nahlíží na atmosféru české putyky skelným pohledem střízlivého půllitru. Objevuje hospodskou fantazii a změněnou realitu, kdy na chvíli přestávají platit fyzikální zákony a diváci jsou svědky nečekaných akrobatických, hudebních i pohybových jevů. Co se honí v hlavách hospodských štamgastů, to předvádějí mistři ČR v akrobatických skocích na trampolíně, profesionální tanečníci nebo mistr bojového umění wu-shu. Originální pojetí inscenace vychází z českých reálií hospodského života.

„La Putyka je hospodský nový cirkus,” přibližuje svůj projekt Rostislav Novák. Představení je doprovázeno živou hudbou tria, která není pouhým doprovodem, ale samostatnou jednotkou, jenž dodává šťávu pohybovým akcím. S inscenací La Putyka se soubor zúčastnil festivalů v Austrálii, Číně, Skotksku, Belgii, Bosně a Hercegovině atd.

Vstupné 450 Kč

 

A ještě jeden filmový tip:

 29.4. v 18.30: PINA

Film Wima Wenderse PINA je vůbec první evropský hraný 3D film. Wenders snímek natočil jako poctu německé choreografce Pině Bausch, která zásadním způsobem ovlivnila tanec a divadlo poslední třetiny dvacátého století. Film měl být společným projektem Wenderse a Bauschové, ale díky její nenadálé smrti vznikl „in memoriam“ a zachycuje její klíčová díla a vzpomínky nejbližších spolupracovníků. Film je strhující cestou do světa gest a emocí, do krajiny duše zobrazené tělem.

Vstupné je 50 Kč.

LaFabrika

Written by Tomáš Hrách