Druhou část aktuální sezóny soubor Divadla Na zábradlí odehraje v Divadle Komedie, které je od jara loňského roku prázdné. Na novou adresu v Jungmannově ulici v centru Prahy se ansámbl přesune ze smíchovského Švandova divadla. Důvodem dvou navazujících hostování je zatím nekončící rekonstrukce domovské scény na vltavském nábřeží.

Společně s Divadlem Na zábradlí se v Komedii dočasně usídlí také Divadlo Verze (www.divadloverze.cz) a soubor Masopust (www.maso-pust.cz). Diváci se tak mohou těšit na atraktivní, žánrově pestrý program.

Prvním představením Divadla Na zábradlí v Komedii budou 16. února Požitkáři s Ditou Kaplanovou, Magdalénou Sidonovou, Janou Plodkovou, Anežkou Kubátovou, Leošem Nohou, Honzou Hájkem, Miloslavem Königem, Petrem Jeništou a Jakubem Žáčkem v hlavních rolích. Cenou divadelní kritiky 2014 ověnčená inscenace nabízí groteskní pohled na hluboké téma života a smrti, podpořené nadsázkou, humorem, ale i smutnými tóny.

V Divadle Komedie soubor najde také potřebný prostor ke zkoušení, takže v únoru se naplno rozběhnou přípravy nové hry Macbeth – Too Much Blood, které vyvrcholí 7. dubna premiérou. Nesmrtelná Shakespearova v autorském, a pro mnohé překvapivém pojetí režiséra Davida Jařaba je výzvou především pro Miloslava Königa a Anežku Kubátovou, kteří ztvární hlavní role. Další a zároveň poslední novinkou letošní sezóny Divadla Na zábradlí bude v červnu incenace o nejslavnějším světovém pohádkáři H. Ch. Andersenovi v režii Jana Mikuláška.

Předprodej vstupenek na únorová představení Divadla Na zábradlí v Divadle Komedie začne 20. ledna on-line na www.nazabradli.cz v 11 hodin. Pokladna v Divadle Komedie bude otevřená od pondělí 1. února.

 

Zajímá vás, jak to teď v Divadle na Zábradlí vypadá? Podívejte se na to s Janou Plodkovou!

 

 

Written by Trendy Age