Oblíbený módní e-shop Answear.cz se letos aktivně zapojil do Světového dne duševního zdraví. Společně s odborníky z organizace Nevypusť duši upozorňuje na nárůst psychických obtíží v populaci, převážně u dětí a mladistvých. S duševními obtížemi se podle výzkumů organizace z roku 2022 potká každý čtvrtý člověk. Proto Answear.cz společně s Nevypusť duši vytvořil 6 edukativních videí. Na stránkách reknisiopomoc.answear.cz jednoduše vysvětlují, proč bychom si svého duševního zdraví měli více všímat, jak poznat, že se s námi něco děje, nebo kde a jak najít pomoc. 

Péče o duševní zdraví by měla být v ideálním případě samozřejmá jako ranní hygiena. Zatím se ale podle výzkumů zdá, že tato preventivní praxe je nám vzdálená. Podle organizace Nevypusť duši je to především proto, že je populace stále málo informovaná a také trpí stigmatem v poskytování péče. I přesto, že se za život setká s duševními obtížemi každý 4. člověk. V kritickém věku mezi 13 a 18 rokem pak 36 % mladých trpí psychickým problémem. A u dospělých v Česku po pandemii číslo vzrostlo na 33 %.

Proto se letos do preventivního programu zapojil i módní e-shop Answear.cz a společně s organizací Nevypusť duši vytvořil sérii šesti krátkých edukativních videí, které mohou být prvním impulsem k řešení situace vlastní nebo blízkých. Zde se návštěvníci stránek reknisiopomoc.answear.cz dozví, proč bychom neměli být lhostejní k tomu, co se skrývá uvnitř, jak poznáme, že se nám něco děje, jak se s problémem svěřit i kde hledat odbornou pomoc. Videa dále poradí, jak pomoci svému blízkému, i to, jak pečovat o své vlastní duševní zdraví.

„Věříme, že každý z nás může udělat něco k tomu, abychom šířili povědomí o duševní hygieně a péči o psychiku. Během Světového dne duševního zdraví chceme říci a ponouknout naše zákazníky, aby se nebáli o tomto tématu otevřeně mluvit. Chceme přispět ke společenské debatě o závažném tématu, které výrazně ovlivňuje kvalitu našich životů,“ vysvětluje Nicole Groesslová, Country Manager pro Českou republiku a Slovensko.

Do podpory aktivity Nebuďme lhostejní k tomu, co se skrývá uvnitř, se zapojují i veřejně známé osobnosti jako je lékař Tomáš Šebek a František Šalanda, záchranář Marek Dvořák nebo violoncellistka Terezie Kovalová či herečka Bára Jánová nebo terapeutka Eliška Remešová.

https://answear.cz/

Written by Trendy Age