Holešovická restaurace Port58 se každou středu, čtvrtek a pátek může pochlubit jedinečnými degustačními večery. Večeře jsou vždy tříchodové a stojí 299 korun. Menu je vždy v plné režii šéfkuchaře Otakara Humpla: ve středu své fantazii neklade žádné meze, ve čtvrtek počítejte s grilováním, v pátek se v Portu obvykle podávají ryby.

Restaurant Port58 1

Při přípravě jídel s oblibou používá metodu sous vide. Při té se potraviny připravují ve vzduchotěsném obalu ve vodní lázni. Připravit se takhle dá jakékoliv maso, ryby, zelenina, ale i ovoce. Restaurant Port58_Restovana teleci jatra na salotce a orechovem octuKaždá surovina se pošíruje po různě dlouhou dobu, často až 72 hodin. Teplota je při tomto procesu nižší než bod varu. Díky tomu si potraviny zachovají přirozenou chuť, šťávu a texturu. Stačí pak jen kousek másla, čerstvých bylinek a špetka soli na dochucení. Pokud jste se s touto metodou ještě nesetkali, určitě se do Portu brzy zastavte.

Restaurant Port58_interierŠéfkuchař Humpl dodává, že nejdůležitější pro něj je, aby v restauraci vařili jednoduchá a nápaditá jídla, při kterých použijí jen kvalitní a čerstvé suroviny. Spolehnout se můžete i na milou a pozornou obsluhu, která vám ráda doporučí i kvalitní víno k vybranému pokrmu. Port najdete v ulici Tusarova podle obrovského svítícího balonu.

Written by Jana Veselá