Velká přehlídka nových českých hraných a dokumentárních filmů v pražském kině Dlabačov startuje 8. srpna! Více jak 30 českých hraných filmů a dokumentů, které vznikly během uplynulých 12 měsíců, uvede v rámci filmové přehlídky s názvem ČESKÉ FILMOVÉ LÉTO pražské kino Dlabačov. Přehlídka začíná 8. srpna a bude pokračovat až do 28. srpna, tedy do konce prázdnin.

dlabac-ov-sa-l

„Chceme divákům představit českou kinematografii takovou, jaká v současné době je. Rozporuplnou, hledající témata, objevující žánry, které v uplynulých letech filmaři zanedbávali,“ uvádí k přehlídce Kristina Charvátová z Dlabačova a dodává: „Díky tomu, že uvádíme téměř kompletní katalog českých hraných a dokumentárních filmu uvedených do kin v uplynulém roce, vybere si v naší přehlídce každý. Jak milovníci českých komedií, tak ti, kterým více vyhovují sociální dramata a malé, nenápadné filmy debutujících režisérů.“

dlabac-ovA jaké filmy diváky na Dlabačově v rámci filmové přehlídky čekají? Například filmové hity jako Ztraceni v Mnichově, Teorie Tygra, Lída Baarová, Rodinný film, Já, Olga Hepnarová, Nikdy nejsme sami, GangsterKa, Polednice nebo novinky Učitelka a Strašidla. Z dokumentů bude uvedena novinka Lucie, příběh jedné kapely, Zkáza krásou nebo Takovej barevnej vocas letící komety. Zajímavé debuty budou reprezentovat například Schmitke, Laputa, ale i Padesátka Vojty Kotka. A seznam uváděných českých filmů tím zdaleka nekončí.

 

 

ČESKÉ FILMOVÉ LÉTO

DLABAČOV

8. – 28. srpna 2016

Začátky představení většinou v 18:30 a ve 20:30

Informace o jednotlivých titulech a předprodej vstupenek na www.dlabacov.cz

 

Written by Trendy Age