Příběh francouzské kosmetické značky Biologique Recherche [Bíoložík Ríšerš] se začal psát v rodině odborníků péče o pleť, kdy biolog a fyzioterapeutka propojili svoje zkušenosti a nadšení. Před 40 lety, když byla společnost založena, fungovala jako výzkumná a vývojová laboratoř, která se zaměřovala na vývoj výrobků pro profesionály. Yvan a Josette Allouche napsali unikátní a visionářskou stránku v historii kosmetické péče. 

image3Na počátku 70. let Yvan Allouche zaznamenal mezi profesionály v péči o pleť potřebu ošetření, která dosahují stálých a viditelných výsledků. Uvědomil si význam používání vysoce koncentrovaných aktivních látek a důležitost výběru jenom těch nejčistších botanických, mořských a biotechnologických extraktů. medium_343Josette Allouche pak pomáhala sestavit svému manželovi masážní techniky, které by bylo možné propojit s přípravky pro profesionální použití. Objevila, že šetrná manipulace se svaly a vazy má velmi příznivý vliv na pokožku. Její jemné masážní techniky tak tvoří nedílnou součást ošetření kosmetikou Biologique Recherche. V 90. letech se dermatolog Philippe Allouche rozhodl následovat své rodiče do rodinné firmy.

medium_650V roce 2007, po smrti Yvan Allouche, Rupert Schmid a Pierre-Louis Delapalme převzali společnost, přičemž Philippe Allouche působí stále jako tvůrčí opatrovník. Svou prací v laboratořích BR neustále přispívá k vývoji pleťových přípravků na medicínské úrovni.

Dnes je Biologique Recherche světově uznávanou kosmetickou firmou díky ohromující efektivitě produktu založené na vědeckém přístupu a špičkové kosmetické péči šité na míru jednotlivým klientům. Používá výhradně ryzí, koncentrované ingredience v původním stavu, stejně tak i inovativní a přesné postupy a procedury. Kosmetika Biologique Recherche dostupná v 70 zemích na všech kontinentech světa.

medium_689Beauty Institut Ambassade de la Beauté představuje vlajkovou loď umístěnou na prestižní pařížské adrese 32 Avenue des Champs-Elysées.

V České republice působí značka již od roku 2006, své produkty nabízí s pomocí partnerských salonů, kde si pečlivě a systematicky školí kosmetické poradce, kteří s přípravky pracují. V salonech pracujících s kosmetikou BR je možné si zakoupit produkty také pro domácí ošetření.

Written by Kateřina Novotná