Psal se rok 1910 a obchodníci provozující pojízdné stánky v té době zakládali stálé kamenné prodejny. Patřila k nim i italská rodina Baldinini, která v Pascolli na břehu Jaderského more otevřela svou první dílnu na výrobu bot s obchůdkem. Během několika dalších desetiletí se z malého krámku vyvinul velký rodinný podnik, vyrábějící kvalitní obuv.

Výroba, která se původně zaměřovala na nabídku zakázkové obuvi pro nejbližší okolí, zahrnula během dvou generací celou oblast Itálie. V roce 1970 převzal taktovku představitel třetí generace, Gimmi Baldinini, který díky svým velkým ambicím a skvělé strategii proslavil značku po celém světě. Začal klást velký důraz na design obuvi a respektoval aktuální trendy, a to se velmi brzy vyplatilo. Prvním výzmaným mezníkem byl rok 1974, kdy pod značkou Baldinini vznikly nazouvací pánské boty, které měly ohromující úspěch. Denně se jich vyrábělo až 500 párů – a všechny byl poctivě, ručně šité.

Řemeslo a umění odděluje velmi jemná linie. Během stoleté tradice se Baldinini snadno dostali z jedné strany na druhou. Jejich obuv je po celém světě uznávána pro svou výlučnost a dokonalost každého deatilu. Je to především výsledek práce skvělých řemeslníků. Od spojení podešve s vrchní částí pomocí složité techniky, od střihu po zdobení, všude byla klíčem úspěchu šikovnost řemeslníků.

Továrna a sídlo společnosti se nachází v italském regionu Romagna. Budova nedávno prošla velkou přestavbou a modernizací. Nové prostory byly navrženy s ohledem na původní záměr a zvýšily flexibiltu stavby. V hlavní budově, která zaujímá plochu 22 500 metrů čtverečních, sídlí kromě vedení společnosti i vrcholný management, oddělení designu, strategického řízení, výroba i výstupní konktrola kvality produktů. Nechybí ani sklady a prodejna, která přitahuje mezinárodní klientelu. Přibyla i nová kavárna a restaurace.

Jako šperky

Elegantní, štíhlé, jemně formulované. K pánské obuvi přibyly brzy dámské střevíčky. Přinesly s sebou účast na mezinárodních obchodních akcích, tvorbu pro módní přehlídky a návrháře, televizní pořady i soutěže královen krásy. Značka během let přilákala řadu VIP zákazníků, aristokratů, filmových a televizních hvězd. Botky Baldinini obouvala například princezna Diana či Maria Teresa z Luxembourgu. Nechyběla Claudia Schiffer, světově proslulý chirurg Christian Barnard.

V současné době tvoří obuv asi 60% produkce. Dalších 20% zaplňují kabelky a zbytek je rozdělen mezi dámské I pánské kabáty a bundy. Nechybí ani další kožené doplňky.

Baldinini

Pánská klasika
Pánská klasika
Jarní kolekce roku 2015
Jarní kolekce roku 2015
Jarní dámská kolekce klade důraz i na přírodní barvy
Jarní dámská kolekce klade důraz i na přírodní barvy
Nechybí ani sportovní akcent
Nechybí ani sportovní akcent

Written by Kateřina Novotná