Oranžové ovoce kaki Persimon Bouquet označovali staří Řekové jako plod bohů a s právě přicházející zimou se blíží jeho sezóna. Sladké, šťavnaté ovoce bez pecek a semínek nejenom skvěle chutná, ale je doslova nabité zdravím. Hojně jej využívá třeba tradiční čínská medicína a výsledky moderních vědeckých studií jí dávají za pravdu. Jak kaki Persimon Bouquet bojuje se zdravotními neduhy?

1. Pomáhá s bojem proti rakovině

Svým vysokým obsahem antioxidantů pomáhá v těle krotit volné radikály. Kromě mnoha další účinných látek najdete v tomto ovoci vitamíny A a C, které působí příznivě na naše celkové zdraví a pomáhají předcházet mnoha typům rakovinového bujení.

2. Podporuje imunitu

Zpět k vitamínu C – kaki Persimon Bouquet obsahuje zhruba 80% doporučené denní dávky. Tento vitamín podporuje produkci bílých krvinek, které jsou pro obranyschopnost zásadní. Zvlášť v době chladných plískanic je proto dobré zařadit kaki do jídelníčku.

3. Snižuje krevní tlak

Plody obsahují draslík, který příznivě ovlivňuje krevní tlak, a tím snižuje zátěž kardiovaskulárního systému. Kaki Persimon Bouquet navíc neobsahuje skoro žádný tuk a je plný vody, díky čemuž pomáhá vypláchnout z těla cholesterol.

4. Pomáhá zažívání

Díky obsahu vitamínů B dostává váš trávící trakt do těla látky nezbytné k dobrému zažívání. Kromě vitamínů vaše tělo ocení i velké množství vlákniny, která je nezbytná pro práci střev a pomáhá správnému fungování střevní mikroflóry. Tato kombinace zabraňuje zácpě, dopomůže správnému vyměšování a je účinná v boji proti hemeroidům.

5. Vylepšuje zrak

Vaše oči ocení nejenom mrkev, s níž kaki Persimon Bouquet sdílí stejnou barvu. Antioxidační látky obsažené v „ovoci bohů“ pomáhají podle studií v boji proti šedému zákalu či noční slepotě.

Není nutné dodávat, že kombinace vitamínů, minerálů, vlákniny a dalších prvků se příznivě projeví i na procesu stárnutí. Kaki Persimon Bouquet působí jako přírodní štít na předčasné vrásky, stres podepsaný ve tváři či svalovou slabost zapříčiněnou stářím. Ovoci od společnosti Anecoop je navíc věnovaná extra péče. Sklízí a balí se jenom ručně a prošlo těmi nejpřísnějšími kontrolami. K dostání je kaki Persimon Bouquet od poloviny října až do Vánoc. Skvěle tak vyváží například vánoční cukroví nebo se stane dobrou a zdravou svačinou pro vaše děti. Dodá lahodnou a originální příchuť dezertům, ale využijete ho i v omáčkách či hlavních jídlech. Plody kaki Persimon Bouquet jsou k dostání např. v obchodní síti Kaufland, Billa, Globus a v kamenných maloprodejnách. Cena se pohybuje od 8 – 18 Kč za kus.

www.nejkaki.cz.

 

 

Written by Trendy Age