Už přemýšlíte, kam na letní dovolenou? A vzpomínáte si na loňské horké léto? Zatímco se mnozí budou někde u moře nebo před chalupami “opékat”, vy si můžete vychutnat osvěžující alpský vzduch na horských túrách, vyjížďkách na horských kolech a populárních e-kolech nebo příjemných procházkách kolem jezer. A čím dál více příznivců získává také vysokohorská jóga!HotelHochschober_Yoga_am_Berg_1

„Vysoké teploty v loňském roce ukazují na pokračující vliv skleníkových plynů a fenoménu El Niňo v Pacifiku. Letošní rok bude zřejmě podobně teplý,” odhaduje ředitel britské Meteorologické kanceláře Stephen Belcher. A právě zvyšující se letní teploty stojí za důvodem, proč čím dál více lidí míří do hor, konkrétně do Alp. “Musíme se smířit se skutečností, že ve městech a nížinách nás v létě čekají velká vedra. Budete-li se horku chtít vyhnout, musíme se rozjet do vyšších nadmořských výšek, kde nejsou teplotní rozdíly tak extrémní,” dodává odborník.

Horské léto příjemně ochladí

Hotel Hochschober_Wandern ueber den Wolken_1Náhorní plošina Turracher Höhe, která se nachází na hranici mezi Korutany a Štýrskem, je pro takový únik jako stvořená. Díky nadmořské výšce (1800 m) a souvislému lesnímu porostu zde v létě velká horka nehrozí. Zdejší klima a nádherné přírodní prostředí působí zapůsobí jako balzám na vaše tělo i na duši.

Program v přírodě přitom může být nevídaně pestrý: co byste řekli na běh po horských stezkách nebo kolem jezera, pohádkové procházky kouzelnými lesy nebo kolem jezer, náročné vysokohorské túry, mountainbiking na lesních cyklostezkách – to vše zde můžete podniknout sami nebo s dobře vyškolenými trenéry. Horská příroda je to nejkrásnější fitness studio, jaké si člověk může jen představit.

Hotel Hochschober a jóga na horách    

Hotel Hochschober_Yogaplattform 2Kurzy jógy v Alpách získávají stále více příznivců. Jóga totiž není pouze cvičení. Na rozdíl od adrenalinových, často devastujících sportů, které sice taky pomáhají vyčistit hlavu a získat kondici, působí jóga blahodárně na optimální a hormonický rozvoj celé fyzické konstrukce člověka. Podporuje pohyblivost a napomáhá dosažení harmonické rovnováhy a vnitřního klidu.

Hotel Hochschober nabízí již dlouho bohatý program jak pro začátečníky, tak zkušené jogíny. Zájemci se mohou zúčastnit pravidelných lekcí v hotelu, které jsou na programu po celý rok. Pro ty zkušenější, kteří chtějí více proniknout do tajů jógy, jsou na programu speciální lekce v rámci Týdnů jógy na horách.

Speciální týdny jógy na horách

V těchto týdnech totiž vyučují jógu pozvaní externí lektoři, přičemž každý je zaměřen na jiný druh jógy: hathajógu, yin & vinyasa jógu, kundalinijógu nebo meditační jógu.

SONY DSC

SONY DSC

Pravidelné jogínské týdny Jóga na horách jsou organizovány od začátku června do poloviny července a od listopadu do začátku prosince. Co je obzvláště velmi příjemné a oblíbené: je-li pěkné počasí, jsou lekce jógy pořádány venku v přírodě, zpravidla u Zeleného jezera, kde byla vybudována speciální plošina přímo na svahu nad jezerem. V těchto týdnech jsou na programu nejméně tři lekce denně. Soukromé lekce jógy jsou samozřejmostí.

Fasciální trénink v józe

HS_Yoga vor dem ChinaturmLetošní novinkou je fasciální trénink v józe. Svaly a fascie tvoří souvislou jednotku, která ovlivňuje náš pohyb. Určitým druhem pohybů je však možné stimulaci fascií, stejně tak jako svalů, podpořit. Obě části jsou při józe důležité a měly by se doplňovat. Některé aspekty čtyř principů fasciálního tréninku jsou již v klasické józe zahrnuty. Jiné aspekty však zcela chybí. Pomocí jednoduchých principů dokážete vám známé ásany přizpůsobit takovým způsobem, že k optimální stimulaci fascií bude docházet už během běžného cvičení jógy.

Hotelová trenérka pilatesu a jógy Elisa se rovněž věnuje fasciím.V červnu bude navíc hostovat v hotelu specialistka z Mnichova Amiena Zylla, která se bude fasciálnímu tréninku v józe věnovat celý týden.

více na www.hochschober.at

Written by Natascha Kames