Již na podzim a během adventu můžete prožít uvolněné prázdniny v hotelu Hochschober na Turracher Höhe. Čeká na vás kouzelná pohoda se všemi malými extra, kterými tento hotel přímo oplývá. A středisko samotné se rozrůstá o další sjezdovky.

Hochschober_Seeansicht im Winter3

 

Předvánoční Hochschober

Předvánoční atmosféra v Hoschoberu evokuje staré časy a vzbuzuje vzpomínky na vlastní dětství. Venku leží sníh, jezero Turrach pomalu zamrzá.

hoc-3566k_grUvnitř v hotelu praská oheň v krbu a člověk se může uvolnit a odpočívat ve světě tepla, vody a pohody. K největším zážitkům patří bezpochyby pobyt ve srubové sauně, kde se topí limbovým dřevem, které saunu neuvěřitelně provoní a potom ochlazení v jezeře – ti otužilejší mohou skočit do jezera přímo, ostatní si vychutnávají jezerní koupaliště, ve kterém i v té nejtřeskutější zimě, kdy je jezero do velké hloubky zamrzlé, teplota vody neklesá pod 28° C.

 

Turracher Höhe hlásí další nové sjezdovky

Kouzelné středisko Turracher Höhe v rakouských Korutanech patří díky své nadmořské výšce k lyžařským oblastem, které rok co rok zahajují jako první zimní sezónu. Letos navíc rozšiřuje svoji nabídku o další čtyři sjezdovky s novou sedačkovou lanovkou Schafalmbahn, která byla vybudována vedle stávající lanovky vedoucí na vrchol Kornock. Kolem ní se vinou dvě červené, jedna černá a jedna modrá sjezdovka.

Hotel Hochschober_SkilaufVšechny čtyři sjezdovky jsou vybaveny zasněžovacím zařízením, takže je lyžování zaručeno do konce dubna. Nabídka 38 kilometrů sjezdovek se tak zvyšuje o další čtyři kilometry. „Díky naší skvělé poloze v nadmořské výškce 1.800 metrů můžeme našim hostům garantovat lyžařské podmínky s nejjistější sněhovou pokrývkou,“ pochvaluje si Fritz Gambs, šéf provozní společnosti Bargbahnen na Turracher Höhe, „slib, který v současné době globálního oteplování může splnit stále menší počet lyžařských středisek.“

 

Lyžařská sezóna od konce listopadu až do prvního května

Lyžařský areál na Turracher Höhe tvoří 42 kilometrů sjezdovek všech stupňů obtížnosti. Většina z nich je i uměla zasněžována, takže nevznikají na slunných svazích ani na jaře výluky. Areál je propojen 15 lanovkami a vleky. Sjezdovky na sebe navazují, takže lze okruh zvládnout během půl dne. Největší převahu mají červené sjezdovky. Celá řada z nich má však strmé úseky, takže si přijdou skutečně na své i nároční lyžaři. Přes jezero pendluje „Seetaxi“, které lyžaře zdarma přetahuje přes zamrzlé jezero k protilehlým sjezdovkám. Pro běžkaře je připraveno kolem 15 kilometrů upravovaných běžeckých tratí.

Posezení s knihou

Hotel Hochschober_Worteich_LesesalonCestování a čtení má hodně společného. Oboje nabízí nové poznání, unáší do jiných myšlenkových světů a kultur, povzbuzuje fantazii, obohacuje a inspiruje. V květnu 2010 byl v hotelu Hochschober zprovozněn čtenářský salón s útulnou knihovnou „Wortreich“ (v českém překladu: výřečný, bohatý slovy). Při plánování tohoto koutku pro knihomoly se rodina Leeb a Klein inspirovala historií hotelu, obdobím třicátých let. Ušlechtilé druhy dřeva, prvky z kovaného železa a alpská útulnost jsou dodnes hlavními charakteristickými prvky hotelu. Uprostřed salonu zve k posezení, listování a počtení velký čtenářský stůl s útulnými ušáky a praskající oheň v krbu. Podél stěny s okny jsou tři čtenářské koutky. Ze všech oken je kouzelný výhled na svět hor.

www.hochschober.at

www.turracherhoehe.at

 

Written by Natascha Kames